Görüş Bildir
Haberler
İstanbul Üniversitesi Rektörlüğü Geri Adım Attı: 'Yemekhane ile İlgili Kararı İptal Ettik'

etiket İstanbul Üniversitesi Rektörlüğü Geri Adım Attı: 'Yemekhane ile İlgili Kararı İptal Ettik'

Ulaş
06.01.2020 - 01:42

İstanbul Üniversitesi Rektörlüğü, 'Yemekhanelerde kahvaltının kaldırılması ve indirimli yemeğin tek öğünle sınırlı kalması' kararından protestolar ve tepkiler nedeniyle geri adım attı. 

İçeriğin Devamı Aşağıda

Rektörlükten yapılan açıklamada 'Rektörlüğümüz öğrencilerimizin yoğun talebi üzerine bütçe harcama planını yeniden gözden geçirmiş, diğer hizmet alanlarından kısarak yemek hizmetinin aynı şekilde devamını sağlamıştır' denildi.

Karar, üniversitenin resmi Twitter hesabı üzerinden duyuruldu 👇

Açıklamada şu ifadelere yer verildi: 

'İstanbul Üniversitesi uzun bir süredir öğrencilerine sabah kahvaltısı, öğle ve akşam yemeği imkanı sunan az sayıdaki üniversitelerden birisidir. Öğrencilerimizin sağlıklı beslenmeleri için bu imkanı sunmaktan da her zaman büyük memnuniyet duymuştur.

2020 yılı başında bütçe kısıtlılığı nedeniyle hiç arzu etmediğimiz halde yemekhane ilgili yeni bir düzenleme yapma ihtiyacı hasıl olmuştur. Ancak sadece bütçe yetersizliğinden kaynaklı yeni düzenleme üzülerek ifade etmek isteriz ki, hiç de tasvip etmediğimiz bir noktaya gelmiştir.

Gelişmeleri yakından takip eden, öğrencilerimizin dilekçelerini değerlendiren ve taleplerini dinleyen Rektörlüğümüz, yemekhane ile ilgili alınan kararı iptal ederek; öğrencilerimizin sabah kahvaltısı, öğle ve akşam yemeklerinin önceden olduğu gibi aynen devam etmesi kararı almıştır.

Rektörlüğümüz öğrencilerimizin yoğun talebi üzerine bütçe harcama planını yeniden gözden geçirmiş, diğer hizmet alanlarından kısarak yemek hizmetinin aynı şekilde devamını sağlamıştır. Önceliğimiz her zaman öğrencilerimizdir; Onların güven içerisinde, sağlıklı ve huzurlu şekilde eğitimlerine devam etmeleri için elimizden gelenin en iyisini yapmaya devam edeceğiz.

Sevgili öğrencilerimize sağlıklı, başarılı ve mutlu bir eğitim hayatı diliyoruz.'

Ne olmuştu?

İstanbul Üniversitesi öğrencileri, üç öğün indirimli yemek hakkının tek öğüne indirilmesine tepki göstererek protesto düzenlemişti. Polisin, öğrencilere yönelik sert müdahalesi ise eleştirilmişti.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
340
47
45
10
6
4
1
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Sema candelen

Ama bunun icin illa bir canin yitip gitmesi mi gerekiyordu. Doya doya sevinemiyorum bile bu habere...

Kayzer Soze

İptal etmeniz için illa bir öğrencinin "yemek kartımda 1,40 TL var ben yarın ne yemek yiyeceğim" deyip intihar mı etmesi gerekiyordu?

Summer jam

Iyi ki varsin sosyal medya