Görüş Bildir
Haberler
İstanbul Modern 10. Yılına ‘Gökkuşak’ ile Giriyor

İstanbul Modern 10. Yılına ‘Gökkuşak’ ile Giriyor

adem kara
31.12.2013 - 14:26
İçeriğin Devamı Aşağıda

İstanbul Modern 10. Yılına ‘Gökkuşak’ ile Giriyor

2014 yılında 10. kuruluş yılını kutlayacak olan, Türkiye’nin modern ve çağdaş sanat sergileri düzenleyen ilk özel modern sanat müzesi İstanbul Modern, yeni yıla Sarkis’in ‘Gökkuşak’ adlı çalışmasıyla giriyor. Yerleştirme, 31 Aralık 2013 gecesinden itibaren büyüleyici renkleriyle İstanbul Modern’in ön cephesini sürekli aydınlatacak.

Yıl boyunca sürecek bir dizi etkinliğin ilki olan ‘Gökkuşak’ isimli yerleştirme, 7.5 metre yüksekliğinde ve 15 metre eninde neon malzemeden üretildi. 365 gün boyunca sanatı ve müze ziyaretçilerini aydınlatacak olan ‘Gökkuşak’ adlı çalışma, bir gökkuşağının oluşum halini gösteriyor. ‘Gökkuşak’ hiç bitmeyecek bir düşünce ve eylem alanı olarak sanatın oluş hallerini hatırlatıyor. Hayatın bitmeyen ritmini, heyecanını ve mutluluklarını simgeliyor.

Sarkis, “Gökkuşağının Big Bang’a doğru hız alması” olarak ifade ettiği yerleştirme için, “Gökkuşak’ı bir mucize gibi görmek lazım. Sanat hep başlangıçları dile getirir: Referanslar olur; ama yaratırken bu referansların tümü silinir ve tazelikler doğar” diyor.

Zete

Kaynak: http://zete.com/2013/12/istanbul-mode...
Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0