Görüş Bildir

İstanbul Adayları Twitter'da Ne Diyor?

Anasayfa > Gündem

İstanbul Adayları Twitter'da Ne Diyor?

Gonzo Insight ve Insight Radar işbirliğiyle hazırlanan infografikte, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nın üç adayının Twitter’daki söylemi analiz edildi. Adayların son 200 tweet’i baz alınarak, en güncel temaların belirlendiği çalışmanın bulguları şöyle:

En çok kullandığı kelime İstanbul. Topbaş’ın tweet’lerinde protokol buluşmalarına sıklıkla yer veriliyor. AK Parti adayı, Twitter kullanımında yaptıkları açılışlar ve belediyenin yeni projeleri önemli yer tutuyor. Topbaş’ın hashtag kullanarak gündeme getirdiği konu ise engelli hakları.

CHP adayının da en çok kullandığı kelime İstanbul. Yurttaşlık, değişim ve özgürlük kelimeleri de Sarıgül tarafından özellikle vurgulanan temalar olarak beliriyor. Nejat İşler’in rahatsızlığı, Hrant Dink ve Uğur Mumcu anmaları, adayın etiket kullanarak gündeme taşıdığı güncel konular.

HDP adayının tweet’lerinde en çok yer verdiği kelime CHP. Önder, CHP kadar olmasa da AKP’yi de eleştiriyor. Önder’i diğer adaylardan ayrıştıran noktalardan biri de haber linki paylaşması. Bunun dışında etiketlerinde #FF vererek arkadaş tavsiye eden ve Kürtçe kelimelere yer veren tek aday. Önder, tweet’lerinde “İstanbul” kelimesine yer vermiyor.

ZETE

Kaynak: http://zete.com/2014/01/istanbul-aday...

İnfografiğin büyük hali için tıklayınız

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Snap Zoom

Seçmenini takip etmeyen "Aday" pehh..