Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

İşsizlik Oranları Gün Geçtikçe Artıyor

6PAYLAŞIM

Türkiye’de işsizlik oranları her geçen gün artmaya devam ediyor. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre haziran 2014 yılı 15 ve daha yukarı yaştakilerde işsiz sayısı 2 milyon 654 bin kişiyi buldu. İşsizlik oranı ise yüzde 9,1 seviyesinde seyretmekte. Gerekli tedbirler alınmadığı takdirde işsizlik oranlarının artmaya devam edeceğini belirten CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sayın Faruk Çelik’e verdiği yazılı soru önergesi ile konuyu Meclis gündemine taşıdı. Tanal, Faruk Çelik’e;

1-  Türkiye’de 2014 yılı Haziran döneminde ne kadar kişi işsiz olarak bulunmaktadır?

2-  Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre Türkiye genelinde 15 ve daha yukarı yaştakilerde işsiz sayısı 2014 yılı haziran döneminde 2 milyon 654 bin kişi olduğu doğru mudur? Doğru ise bu oranın gün geçtikçe artmasının sebepleri nelerdir?

3-  Türkiye’de işsizlik oranının gün geçtikçe artmasına binaen bakanlığınızca çalışmalar yapılmakta mıdır? Çalışmalara ne zaman başlanacaktır?

4- Türkiye’de işsizlik oranı kadın ve erkeklerde yüzde kaçtır?

5-  Haziran 2014 dönemindeki veriler esas alındığında 15 ve yukarı yaştaki istihdam edilenlerin oranı kaçtır? Bu oran
sektörlere göre farklılık göstermekte midir? Gösteriyorsa bu sektörler nelerdir?

6-  Türkiye’de iş gücü nüfusu ve iş gücüne katılma oranı 2014 yılı haziran döneminde kaç kişiye ulaşmıştır?

7-  Türkiye’de çalışan nüfusu arttırmak ve işsizliği azaltmak amacıyla bakanlığınızca yapılacak iyileştirmeler bulunmakta mıdır? Sorularını yöneltti.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir