Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

İspanya Meclisi'nde 'Rastalı Vekiller Bizi Bitlendirecek' Goygoyu Yapılıyor!

 > 
497PAYLAŞIM

İspanya’da solcu Podemos partisinden meclise giren yeni milletvekillerinin "marjinal" tarzı konuşuluyor. Podemos üyesi Tenerife milletvekili Alberto Rodríguez’in rastalı saçlarına Başbakan Mariano Rajoy’un şaşkınlıkla baktığı fotoğraf İspanya’da gündem yarattı. 

Geçen ayki seçimlerden üçüncü büyük parti olarak çıkan Podemos milletvekilleri, farklı tarzlarıyla meclisteki resmi havayı bir anda değiştirdi. 

"Rastalı milletvekili mi olur" diyenleri içeriğe alıyoruz. 😃

"Rasta" denince bizim aklımıza efsane Bob Marley geliyor.

En azından benim aklıma yani...

Milletvekili dendiğinde ise böyle bir görüntü geliyor

Daha da olmadı böyle

zete.com

Bu arada unutulmaz bir edebiyat şaheseri olan Koalisyon şiirinden hafızalarımızı tazelemek için bir beyit: 

"Hareketler ofsayt, sözler sansasyon
Bu kafayla kurulamaz koalisyon"

Adam haklı çıktı beyler...

İspanya'da ise işler farklı, baya bi' farklı...

Huzurlarınızda 2014 yılında kurulan ve kısa sürede İspanya'daki en çok milletvekili olan 3. parti haline gelen Podemos'un 36 yaşındaki at kuyruklu lideri Pablo Iglesias Turrión. 

Bizde olsa adamın saçından dolayı miting meydanlarında yuhalatırlardı. 😎

Yalnız İspanya da bu duruma tam alışmamış olacak, İspanya Başbakanı Mariano Rajoy, Podemos'un rastalı vekilini görünce şaşkınlıktan bakakalmış.😄

İşte bu fotoğraf İspanya'da gündem oldu. Takım elbise giymeyen, t-shirt ve kot pantolonla oturumlara katılan ve marjinal saç modelleriyle dikkat çeken Podemos üyeleri, "eski kuşak" milletvekillerinin tepkisini çekti.

Bu arada tabi imam - cemaat formülasyonu gereği parti lideri at kuyruklu olursa, milletvekili de rastalı olur. Kötü esprimi yapıp, kaçtım. 😁

Sağcı Halk Partisi Başkan Yardımcısı Celia Vilalobos ise, “Rastalı saçları olabilir ama temiz olmalarını istiyorum. Umarım bitlenmeyiz” dedi.

Rajoy’la birlikte çekilen ve gündem yaratan fotoğrafıyla ilgili konuşan rastalı vekil Alberto Rodríguez ise, “Rajoy’un yüzündeki ifade açıkça gösteriyor ki artık yeni bir siyaset çağında olduğumuzu ve parlamentonun azınlığı korumadığını anlayamıyor” dedi.

Rastalı saçlarından vazgeçmeyeceğini söyleyen bir diğer milletvekili Miguel Ardanuy (yukarıdaki arkadaş) ise, “Celia Villalobos’un partisi benim rastalarım kadar temiz olsa bari” diye tepki gösterdi.

Podemos’un iki numaralı ismi Iñigo Errejón ise, asıl tehdidin ülkedeki yaygın yolsuzluk olayları olduğunu belirterek “Sağlığa asıl tehdit siyasi partilerin yol açtığı yolsuzluk” diye konuştu. Kapak yaptı desek de olur. 😉

Bonus: Sağlık Bakanı dendiğinde ise onlarda - bizde durumu daha net ortaya çıkıyor 😁

Rastalı vekil olur mu yahu?

Oluuur, oluuur bal gibi oluuur.
O ne yaa, öyle şey mi olur. Meclise ve millete saygısızlık!!!
Herkezin hayatına gimse garışamaz.
Bilemedim şimdi.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
momoftheprincess

Rastasına karışmam ama takım elbise giymeli. Meclisin bir adabı var neticede...

degiiisik

derdinizi şaapsınlar-_-

hestia

Batının sorunları bile entel

erlik

15 sende hayatın berni getiridği nokataya bak amk. Rastalı saçtan, kanvas pantalonlu ofis kişisine. Kafada saçı sorarsan 30'dan sonra vatanı terk etti

pinapina2r

adamlarda da ne şans var sağlık sektöründe çalışıyorum poffff.

Görüş Bildir