Görüş Bildir
Haberler
IŞİD, Rehineleri 24 Saat İçinde Öldürmekle Tehdit Etti

IŞİD, Rehineleri 24 Saat İçinde Öldürmekle Tehdit Etti

İçeriğin Devamı Aşağıda

IŞİD, rehin tuttuğu Japon Kenji Goto Jogo'yu ve Ürdünlü pilot Muaz el-Kesasibe'yi 24 saat içinde öldürmekle tehdit etti.

radikal.com.tr'de yer alan habere göre; terör örgütü IŞİD, yeni yayınladığı videoda, rehin tuttuğu Japon Kenji Goto Jogo ve Ürdünlü pilot Muaz el-Kesasibe’yi 24 saat içinde öldürmekle tehdit etti. Videoda konuşan Jogo, elinde Kesasibe’nin fotoğrafını tutuyor ve Japonya vatandaşlarına ve hükümetine sesleniyor. Japon yetkililer, videonun gerçekliğini araştırdıklarını vurguladı. 

IŞİD’e yakın Twitter hesaplarından yayınlanan videoda Jogo, “Bu benim son mesajım. Bana, benim özgürlüğüm önünde engel oluşturanın yalnıza Ürdün hükümeti olduğu söylendi. Japon hükümeti tüm siyasî baskısını Ürdün hükümetine uygulasın. Çok az zaman kaldı. Sajida'yla ben değişeceğim. Bunda anlaması zor ne var? O 10 yıldır mahkum ve ben yalnızca birkaç aydır mahkumum. Ürdün hükümetinin değişimi daha fazla geciktirmesi, onların pilotlarının ve daha sonra benim ölümünden sorumlu olması anlamına geliyor. Yaşamak için yalnızca 24 saatim kaldı. Pilotun daha da az. Lütfen bizi ölüme terk etmeyin. Her türlü geciktirme çabası ikimizin de öldürülmesine neden olacak. Sorumluluk şimdi Ürdün hükümetinde” ifadelerini kullanıyor.

Terör örgütü, Ürdünlü pilot Muaz el-Kesasibe'yi, uçağı Suriye'nin Rakka kentinde düştüğünde rehin almıştı.

IŞİD, 24 Ocak'ta yayınladığı videoda, Japon rehine Jogo'nun serbest bırakılması karşılığında Ürdün'de tutuklu bulunan Sajida al-Rishawi’nin serbest bırakılmasını istemiş ve diğer Japonya vatandaşı Haruna Yukawa'yı öldürdüklerini duyurmuştu.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
2
1
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın