Görüş Bildir
Haberler
İran'dan ABD'ye 'IŞİD' Mesajı

İran'dan ABD'ye 'IŞİD' Mesajı

Onedio Medya
14.06.2014 - 13:00 Son Güncelleme: 14.06.2014 - 14:20

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, terör örgütü Irak Şam İslam Devleti'ne (IŞİD) karşı ABD ile birlikte mücadele edebileceklerinin sinyalini verdi.

AFP'nin haberine göre, İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani düzenlediği basın toplantısında, Tahran'la Washington'ın bölgedeki teröristlere karşı işbirliği yapıp yapmayacağına ilişkin bir soruya, 'ABD'nin Irak'ta ya da başka bir yerde teröristlere karşı harekete geçtiğini görürsek, bu konuda düşünebiliriz' diye yanıt verdi.

İran Dışişleri Bakanlığı dün, Tahran yönetiminin IŞİD’e karşı savaşmak için Irak’a asker gönderdiğine dair çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığını duyurmuştu. DHA’ya göre, İran Dışişleri Bakan Yardımcısı Hüseyin Emir Abdullahiyan, Irak ordusunun güçlü bir şekilde teröristlerle savaşabildiğini belirterek, İran askerlerinin Irak’a girdiği iddialarının gerçek olmadığını ifade etti. Kısa süre sonra ise CNN International, Tahran’ı yalanlayan bir haber geçti. Bağdat’taki üst düzey bir güvenlik yetkilisi, İran’ın geçtiğimiz günlerde üç Devrim Muhafızı birliğini Irak’a konuşlandırdığını söyledi.

SoL

Kaynak: http://haber.sol.org.tr/dunyadan/iran...
İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam