Irak Dışişleri: "IŞİD 3 Ülkeye Yeni Saldırı Planlıyor"

 > -

Irak Dışişleri Bakanı İbrahim Caferi Fransa, ABD, İran ve bazı ülkelerin yeni terör saldırılarının hedefi olacağı bilgisini önceden aldıklarını belirtti.

Irak Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, "Irak istihbarat kaynakları Fransa, ABD, İran ve bazı ülkelerin IŞİD saldırısına uğrayacağı bilgisini aldı ve bu durum söz konusu ülkelere tebliğ edildi" denildi.

'IŞİD'CİLER IRAK'A 82 ÜLKEDEN GELDİ'

"IŞİD üyeleri Irak'a bir yıl önce 82 ülkeden geldi ve şu an bu sayı 100'ün üzerine çıktı" diyen Dışişleri Bakanı İbrahim Caferi, olayın uluslararası boyutunun istenilen ciddiyette olmadığını savunarak, "Nerede hizmet, insani yardımlar? Sığınmacı ile mültecilere bakım nerede?" sözlerine yer verdi.

Caferi, terörün tüm dünya için tehdit oluşturduğunu ve onunla mücadelede hiçbir tereddüde yer olmadığını belirterek, "Suriye'deki IŞİD'i bitirme meselesi sadece Suriye'nin meselesi olmamalı. Bu tüm dünya ülkelerini ilgilendiriyor. Mısır, Lübnan, Irak ve Fransa'da olanlar terörün dünya tehdidi olduğunun en büyük kanıtıdır" değerlendirmesinde bulundu.

Sputniknews

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir