Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

İnternet Kuşağının Medya Şirketleri Mashable 17 Milyon, Business Insider 25 Milyon Dolar Yatırım Aldı

 > 
1PAYLAŞIM

Yatırımcılar medya endüstrisindeki değişimi desteklemeye devam ediyor. Çarşamba akşamı 18 milyon dolarlık ikinci tur yatırım aldığını duyuran Mashable'ın ardından Jeff Bezos destekli yenilikçi medya girişimi Business Insider da 25 milyon dolarlık yeni bir yatırım turunu kapatıyor.

“İnternete bağlı neslin medya şirketi” olarak tanınan Mashable’ın açıklamasına göre, New York merkezli Time Warner Investments liderliğindeki yeni yatırımla şirket stratejik büyüme alanlarına odaklanacak. Bunun için 100 yeni çalışanı işe alacağını söyleyen Mashable, video prodüksiyonuna ağırlık verecek ve dijital medya içeriğinin viral yaşam döngüsünü izleyen ve tahmin eden teknolojisi Velocity‘yi geliştirmeye devam edecek.

Mashable’ın 2014 yılı performansına ait verilerin de paylaşıldığı notta şirketin gelirlerini yüzde 45 oranında arttırdığı belirtiliyor. Aylık tekil ziyaretçi sayısını bu sürede yüzde 40 arttıran Mashable’ın dünya çapında bugün 42 milyon adet tekil ziyaretçisi var. Yayının bütün platformlarının sosyal medyadaki takipçi sayısı da yüzde 60 oranında artarak 21 milyona çıkmış.

Business Insider’ın yeni tur yatırımını ise yakın zamanda duyurması bekleniyor. WSJ‘nin haberine göre dijital medyaya ağırlıkla yatırım yapan Axel Springer ve Jeff Bezos’un katıldığı turda Business Insider 25 milyon dolar yatırım alıyor. Mashable’a benzer şekilde video üretimine odaklanacak olan Business Insider yeni yatırımı, yeni iş gücü ve büyüme için teknik geliştirmelerde kullanacak. ComScore’a göre Aralık 2014’te trafiğini bir önceki yıla göre yüzde 55 arttıran Business Insider’ın aylık tekil ziyaretçi sayısı 35,4 milyon.

Webrazzi

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir