Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Intel’in Giyilebilir Teknoloji Finalistleri Belli Oldu!

 > 
3PAYLAŞIM

Intel’in Giyilebilir Teknoloji Finalistleri Belli Oldu!

Intel’in Giyilebilir Teknoloji Finalistleri Belli Oldu!

Intel’in giyilebilir teknolojiler için düzenlediği etkinliği Make It Wearable, nihayet finalistlerini belirledi. Birbirinden farklı ve yeni fikirler arasında ise sadece en iyi 10 giyilebilir teknoloji ürünü finale kalabildi. İşte, o 10 giyilebilir teknoloji fikri.

Intel giyilebilir teknolojiler için geliştirmiş olduğu Edison ve Galileo teknolojilerini duyurmak ve bu alanda fikirlerini hayata geçirmek isteyenlere yardım amacı ile Make It Wearable isimli bir etkinlik düzenlemişti. Düzenlenen bu etkinliğe katılan gruplardan Edison ve Galileo teknolojiler kullanılarak fikirlerini hayata geçirmeleri istendi ve ortaya birbirinden farklı bir çok giyilebilir teknoloji ürünü çıktı. Ancak bu etkinliğin bir kazananı olacağı için bu yeni fikirlerden sadece seçilen 10 tanesi finale kalabildi.

1 – Duygusal protez BABYBE 

Sağlık alanında ilginç bir giyilebilir teknoloji ürünü olan BABYE, yeni doğmuş bebek ile annesi arasındaki iletişim herhangi bir sebepten dolayı kesildiği zaman ikili arasındaki iletişimi kurabilen bir ürün. Bebek ve anne arasındaki bu iletişimi ise gerçek zamanlı ve duygusal olarak kurabilen BABYE, anneye bebeği kucağındaymış gibi hissettirebiliyor.

2 – Oyuncu perspektifi First V1sion

Basketbol, futbol ve tenis gibi sporlarda oyuncunun gözünden, görüntüyü izleyicilere aktarabilen bir yayın ağı olan First V1sion, FPS oyunları gibi sporları o oyuncunun gözünden takip etme imkanı sağlayabilecek bir teknolojiye sahip.

3 – Uçabilen Bielklik Nixie

Normal zamanlarda kameraya sahip bir bileklik olabilen Nixie istenildiği zaman bir Drone aracına dönüşebiliyor. Drone’lara farklı bir bakış açısı getiren Nixie en ilginç giyilebilir teknolojilerden bir tanesi.

4 – Spor ve aktivite kolyesi vumbl

Vumbl günlük yapılan aktiviteleri ve sporları izleyebilen ve kullanıcısına uyarılarda bulunan bir akıllı kolye.Kullanıcısının vücudundan dokunuşlar ile bilgi toplarken titreşim sayesinde ise kullanıcısına geri bildirimde bulunabiliyor.

5 – Düşük fiyatlı  robotik el Open Bionics

Engelli kişiler için geliştirilmiş olan Open Bionics ürünü, robotik ve biyonik bir el. İnsan elinin yapabileceği tüm işlevleri yerine getirebilen bu ürünün en büyük avantajı 1000 dolardan daha düşük bir fiyata  sahip olması.

6 – Soğutma ve ısıtma bandı Wristfy

Wristf bandı vücudun herhangi bir yerinde istenilen sıcaklığı veya soğukluğu ayarlayabilen bir giyilebilir teknoloji ürünü. Kullanıcısına kısa sürede adapte olabilen bu band kendi fikirlerini de verebiliyor.

7 – Altıncı his kayağı Snowcokie

Kullanıcısının kinetik ve fizyolojik özelliklerini izleyebilen Snowcokie kullanıcısına daha iyi ve daha güvenilir bir kayak için tüm bilgileri toplayıp analiz edebilen bir ürün. Bu bilgileri tekrar kullanıcısına aktaranSnowcokie kayak sürüş stiline de yardımcı oluyor.

8 – Bebek sağlığı için BabyGuard

Bebekler için geliştirilmiş olan BabyGuard akıllı kıyafet olarak tanımlayabileceğimiz bir ürün. Yeni doğmuş bebeklerin 3 yaşına kadar sağlığını kontrol edebilen bu ürün ebeveynlere bebeğin sağlığı hakkında bilgiler sunabiliyor.

9 – Üretim Aracı ProGlove

Üretim alanlarında kullanılması için tasarlanan akıllı eldiven olan ProGlove profesyonel bir üretim amaçlıyor. Üretim yönetiminin kontrolü ve iş zekasını geliştirebilen ProGlove kullanıcısına daha iyi bir üretim keyfi vaat ediyor.

10 – Giyilebilir teknoloji platformu BLOCKS

BLOCKS giyilebilir teknolojiler için geliştirilmiş bir yazılım ve donanım platformu. Bloklardan oluşan bu ürün seçilen blokların yapıştırılması ile herhangi bir giyilebilir teknoloji ürünü elde edilmesini sağlıyor. Elde edilen yeni ürünler akıllı saat ya da akıllı bileklik olabilir.

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir