Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

İngiltere'de Emziren Annelere Özgürlük Kampanyası: "Kamusal Alanda Memelerinizi Gizlemeyin"

 > 
121PAYLAŞIM

İngiltere'de farkındalık yaratmak ve bilinç geliştirmek için "Star4Life" adı altında ulusal bir kampanya başlatıldı. Bu kampanya ile kadınların kendilerini baskı altında hissetmeden ve utanmadan rahatça emzirmeleri amaçlanıyor.

Kaynak: http://www.ibtimes.co.uk/start4life-uk-g...

İngiltere hükümetinin başlattığı kampanya ile kadınların kamusal alanda emzirirken rahat edecekleri bir bilincin tüm halka kazandırılması amaçlanıyor.

2.300 kadının katıldığı, İngiltere Kamu Sağlığı Merkezi tarafından yapılan bir araştırma ile doğum yapan kadınların kamusal alanlardaki emzirmeye dair tutumları gözler önüne seriliyor.

Her on kadından altısı, kamusal alanda emzirirken memesini saklıyor.

Araştırmaya göre, kadınların üçte biri kamusal alanlarda bebeklerini emzirmekten kaçınırken, %21’i kamusal alanda emzirmelerini diğer insanların istemediğini hissediyor.

“Emzirme, bebekler için olduğu kadar anneler için de çok faydalı."

İngiltere Kamu Sağlığı Merkezi’nde görev alan doktor Ann Hoskins, Emzirmenin bebek kadar anne için de önemli olduğunu şu sözleri ile aktarıyor: “Emzirme, hayata yeni başlayan bebekler için olduğu kadar anneler için de çok faydalı. Kamusal alanda emzirmekle ilgili endişe, buna engel olmamalı."

Londra'da bir otelde bebeğini emziren bir kadın "Bebeği ve memeni peçeteyle ört" uyarısı almıştı.

2014 yılı Aralık ayında, Londra'da otel bebeğini emziren bir kadından, bebeği ve memesini peçeyle örtmesi istenmişti ve tartışmaların başlamasına bu olay vesile olmuştu. 40 kadın bu olayı protesto için otelin önünde çocuklarını emzirmişlerdi.

Toplumun %77'si kadınların rahatça emzirebilmesini istiyor.

Independent'ın hazırladığı grafiğe göre, tüm bu tartışmalara rağmen toplumunun %77’si kadınların kamusal alanda rahatça emzirebilmesi gerektiğini düşünürken, %18’si ise buna karşı çıkıyor.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
fraise

Biz neden erkeklerin orasına burasına bakıp tahrik olmuyoruz. Ya da erkekler şortlarını giyip çıplak üstleriyle gezerken bunu sorgulamıyoruz. Çünkü karşımızdaki bizim için sadece erkek insan... Bir anlam ifade etmiyor. Siz erkeklerde bize biraz kadın alt kimliğimizin dışında insan üst kimliğimizle bakmayı başarabilirseniz sorunlar şıp diye çözülecek.

fedai.cifr

Emzirme, bebekler için olduğu kadar anneler için de çok faydalı." açıklaması da nedir ya gerzek misiniz siz ya ? arkadaş kime ne nasıl emzirirse emzirir sizin cinsiyetçi ziyniyetinize sıçayım ben gavat ata-erk sisteminize tüküreyim!!!

sumy

Yanında küçük bi bez parçası taşımak ya da bi şalla şöylece örtmek bu kadar mı zor? Kadınların çoğu bu gereksinimi hissediyorsa bu fıtrattır bunu bozmaktaki amaç ne yani insanların nasıl özgür hissedeceklerine karar vermeyi kesse artık birileri açmak özgür hissettirmiyor işte fıtrat bu!

Gizli Kullanıcı

emzirme diyen mi olmuş yani

narissa-ann

Evli fahişelere gün doğdu sarkmış memelerinize hallenenler düşünsün

Görüş Bildir