Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

İlk Transseksüel Model Ajansı: Moda Sektöründe Değişim İçin Burada!

 > 
31PAYLAŞIM

New York'tan yola çıkan Trans Models NYC, modellik yapan transseksüel bireyler için çığır açan yeni bir ajans. Moda sektöründeki tereddütlere rağmen çoğu moda dergisi yepyeni ve farklı bir yöne doğru yaşanan değişimin farkında.

Kaynak: http://aplus.com/a/trans-models-nyc

''Transseksüel modellere yönelik bir ajans kurmayı düşünmüştüm fakat bunun için uğraşmadım. Ta ki moda endüstrisinin umduğum kadar kapsayıcı olmadığını fark edene kadar.''

Trans Models NYC'nin kurucusu Peche Di

Mankenlik, moda ve aktivizm gibi çeşitli alanlardaki tutkuları Peche'nin ilhamı olmuş:

Trans Models Ajansı, moda endüstrisine Toni&Guy markasında transseksüel bir saç modeli olarak adım atan Taylandlı Peche Di tarafından, 2015'in Mart ayında kuruldu. Peche kendi ülkesinde düzenlenen en büyük yarışma da dahil olmak üzere birçok güzellik yarışmasına katılsa da, bunların yanı sıra yapabileceği daha anlamlı şeyler olduğunu düşünmüş.

''O zamana dek hepsini bir araya getirememiştim.''

''Birkaç önemli kampanyada yer almış olsam da, hiçbir ajans benimle ya da bunu hak eden diğer trans modellerle risk almayı istemiyordu.''

Eğitim için New York'a taşınan Peche, trans modeller için trans bir model tarafından yönetilecek, kendi ajansını kurmaya karar vermiş.

''Kendimize inancımız tam ve kalıcı bir etki bırakmak üzere buradayız. Değişim için harika bir zaman gibi görünüyordu ve toplumda yaşanacak bu  kültürel değişimde bir payımız olmasından gurur duyarız.''

Bu fikir moda camiasında büyük yankı uyandırdı ve iyi karşılandı.

"Şu ana kadar kötü bir tepkiyle karşılaşmadık fakat Trans Model Ajansı yalnızca para kazanmak için burada değil. "

''Başarının anlamı, kariyerimizi güvence altına almanın ötesinde bizim için. Bu ajans ayrımcılığa maruz kalmış ve ötekileştirilmiş insanları görünür kılmak ve onları savunmak için bir araç. Trans Model Ajansı toplumun kapsayıcılığını arttırmak için burada.''

"Bir 'değişim' için burada olduğumuzu söyleyerek espri yapmaya bayılıyoruz."

Ajansa ve tüm modellerine başarılar diliyor, Peche'yi cesaretinden dolayı kutluyoruz!

👏👏

Değişime hazırız!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
kufurbaz

homofobigim. bunlara bir destekleyenlere iki.

kufurbaz

cins degistirme var ise girerim hemen konuya.

husnihe

Oncelikle normal degil diyen ve hatta nefret duyan arkadaslara burdan seslenmek istiyorum: goruslerinize sonsuz saygım var. dusunceniz olması bile yeter bana. burdan bana yuruyecek ve ibne diyecek arkadaslara da: sizi seviyorum:) Transları cok seven ve sayan bir dostum. Zamanında Zeki Muren kısa etekleri, yuksek topuklarıyla sahne alırken hosgoru sergileyen toplumdan eser yok su an. Bugun Zeki Muren'i bile keserler net. Insanların hepsi cinsiyetlerini tasımaz arkadaslar. Siz bir erkek bedenine hapsedilmissinizdir ama bir kadın gibi duygularınız, hislerininiz, karakteriniz vardır. Bu yasanmadan bilinemez, ben de bilmiyorum. Empati yapmaya calısıyorum. Ve de nice insanlar gordum kalbi pek cogundan temiz ama tek sucu bir kadın gibi olmak istemesi. veya tam tersi. kısaca..(cok kısaca oldu:) yargılamayın. Lutfen onyargıyla bakmayın. Onlar da insan. Sizin, benim gibi. Herkesin tek istegi var zaten su dunyada: İyi bir yasam. Kimseden bunu esirgemeyin. Kendinizden de... opuldunuz:)

ozzy_oz

Çok gururlandım ve sevindim.. Keşke Türkiye'de de bu cehaletten ve önyargıdan doğan bir toplum olmamış olsaydı da onun yerine anlayıştan oluşan bir özgürlük ortamı olsaydı, biz de bir şeyler yapabilseydik..

syagmure

homofobik değilim ama bu kadarda normalleştirmeye gerek yok bence bu iş normal değil çünkü insanlara gayet normal gibi gösterilmesi yanlış

Gizli Kullanıcı

yalnız normal olmadığını düşünüyorsan homofobiksindir.

selim-gorkem-yacan

''Homofobik değilim ama...'' ile başlayan her cümle homofobiktir. aynı şekilde ''Irkçı değilim ama...'' ''Sen daha iyi bilirsin ama...'' ve benzeri cümleler içinde geçerli bunlar.

ruveydaaydin

Tabi haklısın namusu ile para kazanmak yerine normal olan şekli ile karanlık yerlerde insanların gözlerinden uzak fuhuşa devam etsinler.Dimi?

Gizli Kullanıcı

Homofobiğim amk ve gurur duyuyorum yalnız ırkçı değilim

mercury

nefretini kusamazsın bu insanlara üzgünüm

melis-ula

daha iyi bir cevap olamazdi

syagmure

Homofobik olsam -ki bunu direk söylicek kadar aklım var sizin ibretlik tespitlerinize kalmadım, ıy bu ne lan iğrenç falan derim ben sadece fazla olduğunu söylüyorum. Bu kadar.

mercury

bide şurda travestilik muhabbetleri iğrenç iğrenç kuscam şimdi tarzı şeyler söylemeseniz..

sejj

Niye sende mi travestisin yoksa

mercury

olmayı isterdim ama hollanda da felan

Görüş Bildir