Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

İlişkilerini Herkesin Gözüne Sokarak Yaşayanlar Hakkında Şaşırtıcı Bir Gerçek Var!

289PAYLAŞIM

Hepimizin vardır böyle arkadaşları, ilişkilerini her platformda paylaşıp güzel yorumlar bekleyip anlat anlat bitiremeyenler. Unilad'e göre aslında hiç de göründükleri gibi değiller.

Kaynak: http://www.unilad.co.uk/relationships/pe...

Anlaşılan o ki her türlü platformda ölümsüz aşklarını paylaşıp oramıza buramıza sokan insanlar ayrılması en muhtemel olanlar. Kim bilirdi değil mi? 😒

Kimlerden bahsettiğimizi çok iyi biliyorsunuz, hani bazen sizde kusma isteği uyandıran, sevgileri sonsuzmuş gibi davranıp uzun uzun fotoğraf açıklaması yapan ve bunu ısrarla bıkmadan her gün tekrarlayan o insanlardan bahsediyoruz.

Seksolog Nikki Goldstein, "Online ortamda birbirine daha aşık görünen çiftler yaşadıkları problemleri ve güven eksikliklerini bu yolla kapatıyor olabilirler." diyor.

Sosyal medyada aktif olarak paylaşım yapan bu çiftler çoğunlukla dışarıdan onay bekleyenler.

Bir insan hayatındaki pürüzlerle mücadele ederken sosyal medyada aldığı tüm beğeniler hoş yorumlar o insana destek veren unsurlar - beraber fotoğrafını attığı insan değil, insanların ne düşündüğü onu ayakta tutuyor.

Bunu anlamak için dahi olmak gerekmiyor ama turnayı gözünden vurmuş.

Goldstein, aynı zamanda ilişkilerini sosyal medyanın tepesinden bağıranların bunu partnerlerini sahiplenme amaçlı yapıyor olabileceğini de vurguladı.

Özünde 'Hey, bu insan bana ait!' veya eski sevgililerine uzak durma mesajı gönderiyorlar. İki türlü de çıkarcı bir hareket ve ilişkiye faydası yok.

Eğer bunu okurken bahsedilenin kendiniz olabileceğini düşünüyorsanız kendinize belli sorular sormalısınız.

Gerçek dünyada internetteki gibi miyiz? İlişkinin nasıl yürüdüğüyle mi yoksa nasıl gözüktüğüyle mi ilgileniyoruz?

Eğer cevap nasıl gözüktüğünüzse Facebook'u, Instagram'ı biraz rahat bırakın, daha da önemlisi bizi biraz rahat bırakın...

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
biryerdebiri

En nefret ettiğim tipler ya. Özgüvensiz ve ergen ilişkiler. Çok sıkıcı hayatları var ve sürekli aşırı mutluyuz eğleniyoruz kıskanın modundalar. Acıyorum ya nasıl bir ilgi açlığıysa.

Görüş Bildir