Görüş Bildir
Haberler
İkiz Bebeklerin Annesi Mülkiye Demir'e Hastaneden Kötü Haber

İkiz Bebeklerin Annesi Mülkiye Demir'e Hastaneden Kötü Haber

Fatih UZUN
14.07.2014 - 21:21

Haseki Hastanesi, 'panik atak', 'görme bozukluğu' ve 'yüzde 43 bedensel engeli' cezaevinde yatmaya engel görmeyince, Mülkiye Demir Kılınç'a cezaevi yolu göründü.

Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi, 2 yıl 1 ay hapis cezası Yargıtay tarafından onanan Mülkiye Demir Kılınç'ın sağlık sorunlarının cezaevinde yatmasına engel olmadığına dair rapor hazırladı. Son sözü ise savcılık, Adli Tıp Kurumu'ndan gelecek rapora göre verecek.

PKK ’ya yardım ettiği iddiasıyla aldığı 2 yıl 1 ay hapis cezası Yargıtay tarafından onanan ikiz bebek annesi Mülkiye Demir Kılınç, hapis cezasının infazının ertelenmesi için savcılığa başvurmuştu. Kılınç, erteleme talebine 'panik atak' hastalığını ve yüzde 43 bedensel engelini gerekçe gösterdi.

SON UMUT ADLİ TIP

İnfaz Savcılığı da, dilekçede belirtilen hastalığın incelenmesi için Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nden rapor istenmesine karar verdi. Kılınç, bu kapsamda hastane tarafından oluşturulan bir heyet tarafından muayene edildi. Yapılan tetkiklerin ardından Mülkiye Demir Kılınç'a ilişkin hazırlanan raporda, 'panik atak', 'görme bozukluğu' ve 'kalça çıkığı' gibi hastalıklarının olduğu belirtilirken, söz konusu bu rahatsızlıkların ikiz annesi Kılınç'ın cezaevinde yatmasına engel olmadığı ifade edildi.

Bu raporu inceleyecek olan Adli Tıp Kurumu da bir rapor hazırlayacak. İnfaz Savcılığı ise Adli Tıp'tan gelecek raporlara göre kararını verecek. 

CEM TURSUN/DHA

İçeriğin Devamı Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0