Görüş Bildir
Haberler
İBB, FEM'in Tabelasını Söktü

İBB, FEM'in Tabelasını Söktü

Batuhan
25.06.2014 - 11:16

Şişli'de 6 katlı bir iş hanında bulunan FEM Dershanesi'nin reklam tabelası, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne (İBB) bağlı zabıta ekipleri tarafından itfaiye yardımıyla söküldü.

Zabıta Müdürlüğü yetkilileri, tabelaların 'izin alınmadan' takıldığı için söküldüğünü söylediler. Aynı iş hanında bulunan ve izin alınmadan takılan diğer iş yerlerinin tabelalarının da bu gece saatlerinde kaldırılacağı öğrenildi.

İBB Zabıta ekipleri itfaiyenin de yardımıyla, Şişli Büyükdere Caddesi'nde bulunan Doğuş Hanı'nın 5 ve 6'ncı katında bulunan FEM Dershanesi'nin reklam tabelalarını, saat 01.30'da kaldırmaya başladı. İtfaiye ekipleri, İBB'den izin alınmadan takılan 2 tabelayı kaynak makinasıyla parçalayarak söktü. İtfaiye erleri, kaldırdıkları tabelaları vinç yardımıyla belediyeye ait kamyonete yükledi. Tabela kaldırma işlemine, yaya trafiğinin yoğunlaşması üzerine saat 07.00'de ara verilirken, aynı iş hanında bulunan ve belediyeden izin alınmadan takılan işyerlerinin tabelalarının da, bu gece saatlerinde kaldırılacağı öğrenildi.

'TABELALARINIZIN İZNİ YOK SÖKECEĞİZ DEDİLER'

Bu gece saatlerinde tabelası kaldırılacağını öğrendiğini belirten Anafen Dershanesi'nin Müdürü Murat Dinç, 'Dışarı çıkınca gördük ki hiçbir şeyden haberimiz yok. 'Tabelaların izni yok. Tabelaları sökeceğiz. Onun için geldik' dediler. Ben dershane müdürüyüm. Yetkililere, 'Neden bu binadan başlıyorsunuz? Diğerlerinden neden başlamıyorsunuz?' dedim. Onlar da, 'Hepsini sökeceğiz; ama biz özellikle bu binayı seçtik buradan başlıyoruz' dediler' şeklinde konuştu.

İBB REKLAM YÖNETMELİĞİ

İBB Reklam İlan ve Tanıtım Yönetmeliği'nin 22 maddesinin 7 fıkrası şöyle:

'Her bir tabela için ayrı ayrı izin alınır, müracaat izin sayılmaz, izin alınmadan hiçbir suretle reklam ve tanıtım uygulaması yapılamaz, bu tür uygulamalar tebligata gerek kalmaksızın Belediye Zabıta Müdürlüğü tarafından oluşturulan ekiplerce Belediye adına resen kaldırılır veya kaldırtılır. İzni yenilenmeyen, izin şartlarına aykırı olan, bozulan veya tahrip olan ve yeniden izin verilmesi uygun görülmeyen levha ve reklamlar, yapılacak yazılı uyarıda belirtilen hususların, verilecek süre içinde yerine getirilmemesi halinde görsel ve çevresel kirliliğe neden olmayacak şekilde ilgili belediye tarafından kaldırılır ve masrafı (sökme, taşıma, depolama) %20 fazlası ile reklam sahibinden tahsil edilir.'

Hakan KAYA- Ozan URAL /İSTANBUL,(DHA)

Kaynak: http://www.dha.com.tr/sislide-fem-der...
İçeriğin Devamı Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0