Her Şeye Rağmen Hayat Bize Güzel! Kadın Olmanın Birbirinden Güzel 15 Avantajı

785PAYLAŞIM

Bu ülkede de, bu dünyada da kadın olmaz zor... Doğru. Fakat kadın olarak doğmanın ayrıcalıkları yok mu? Elbette ki var!

1. Bilimsel bir gerçekle başlayalım: Kadınların yaşam ortalaması, erkeklerden yüksektir. Uzun yaşarız!

Emekli maaşımızı alıp bir başımıza sokaklarda tin tin gezeceğimiz, torunlara akıl vereceğimiz ve televizyonda kötü diziler takip edeceğimiz günler erkeklerden daha fazladır!

Çalışmayla geçen gençlik yıllarımızın acısını bir nebze de olsa çıkarabiliriz.

2. Trafik kazalarında dahi, kadınlar erkeklere oranla %14 daha yüksek hayatta kalma oranına sahip!

Araba kazası ya da yüksek bir yerden düşme gibi durumlarda kadınların hayatta kalmalarının erkeklere göre daha mümkün olduğu bilimsel verilerle kanıtlanmış. Buna sebep olarak da esnek kemik yapısı ve güçlü kalpler gösteriliyor.

Kadınız, kedi gibiyiz, dokuz canlıyız!

3. Kadınların dillerinde daha fazla tat alma taneciği bulunuyor; kadınlar erkeklere oranla yaklaşık %15 daha fazla tat alıyor.

Yediğimiz içtiğimiz mal kaymak oluyor yani. Bu dünyanın nimetlerinden güzelce faydalanabiliyoruz! 

Pizzadan aldığınız tadı düşünün hele, erkekler... İşte biz o aldığınız tadın daha da fazlasını alıyoruz! Sefamız olsun! 😂

4. Ağlayabiliyoruz. Salya sümük, haykıra haykıra, dövüne dövüne ağlamaktan utanmıyoruz! Mutlu olunca ağlıyoruz, üzülünce ağlıyoruz...

Duygularımızı sırf "erkekler ağlamaz" gibi saçma bir önermeden dolayı bastırma ihtiyacı hissetmiyoruz. Derdi tasayı içimize atmıyoruz. Çok da iyi yapıyoruz. 

Zira haftada en az bir kere ağlamak insana adeta detox etkisi yapıyor.

5. Gözyaşlarımız gibi sözlerimizi de içimizde tutmuyoruz. Konuşuyoruz! İletişimde çok daha başarılıyız.

Ne demişler; "içinde kalıp kanser olacağına, anlat gitsin konser olsun!"

Duygularımızı ve düşüncelerimizi kelimelere dökmekten de korkmuyoruz. Zira "karı gibi amma çok konuştun yaa" gibi hakaret içeren kalıplar bize sökmez; biz zaten kadınız.

6. Aynı anda birden çok işle uğralabiliyoruz; telefonda sohbet ederken bir taraftan elimizdeki işi halledip, bir taraftan da yanımızdaki arkadaşımıza laf yetiştirebiliriz.

Multitasking yeteneğinin kadınlarda fazlaca gelişmiş olduğu zaten kanıtlanmıştır. Daha hızlı ve verimli çalışırız.

7. Üzerimizdeki toplum baskısı ahlakçı bir bakış açısıyla giyinme özgürlüğümüzü zaman zaman kısıtlasa da, renklerimizi bizden kimse çalamaz!

Pembeler, morlar, yeşiller... Bir de erkek kıyafet mağazalarına girin bakın; gri, siyah, kahverengi!

Renkli giyiniyor oluşumuzun sebebi moda sektörünün dayatması da değil, daha renkli olan kadın ruhunun dışarı yansıması!

Bu tarihten beri hep böyleydi, eril bakış açısının "gereksiz boş iş" olarak gördüğü ne kadar güzellik, ne kadar detay varsa sevdik ve benimsedik.

Örneğin bir kumaşa nakışla işlenen çiçek motifini ancak kadın ruhu anlayabilir!

Rengarengiz, tıpkı doğa ana gibi!

8. Küçük yaşımızdan itibaren erkek egemen toplum bize pek çok sorumluluk yükledi, evet. Bunun iyi tarafı ise, hayata karşı donanımlı insanlara dönüşmemiz oldu!

Hiçbir zaman ilk kez annesinin evinden ayrılmış bir erkek gibi ütüsüz gömleklerle işe gitmedik ve evde haftalarca sahanda yumurta yemedik. Biz, kendimize bakmayı bildik!

9. Daha uyumluyuz, küçük şeylerin kıymetini biliriz. Doğayı ve çevremizi daha iyi tanırız.

Erkekler gibi roka ile ıspanak arasındaki farkı göremeyecek kadar "düz" görüşlü olmadık hiç. İncelikleri gördük, dikkat ettik, değer verdik. İnceledikçe doğayı ve insanları daha iyi tanıdık... Tanıdıkça küçük şeylere de değer vermeyi öğrendik.

10. Mental olarak daha dayanıklıyız!

Ayrılıklarını, acılarını içine atıp, saldırgan tavırlar ve umursamaz rolleri keserek atlattığını sanan erkekler hayatının ileri dönemlerinde mutlaka yeniden aynı acılarla karşılaşırlar.

Fakat biz duygusal yaralarımızla yüzleşecek kadar cesur varlıklarız; yaralarımızı görmezden gelmez, şifalandırırız! Sağlıklı bir şekilde atlatırız, küllerimizden doğarız!

11. Siz "etek giydirmek" lafını bir hakaret olarak kullanmaya devam edin... Sıcak yaz aylarında etek giyemeyen erkeklere biz üzülerek bakıyoruz!

Yaz aylarında etekler giyebiliriz. Üfül üfül, efil efil, ferah ferah... İstediğiniz ikilemeyi getirin buraya!

12. Hafızamız erkeklere kıyasla çok daha kuvvetlidir!

Kaydettiğimiz eşyaları daha kolay bulabiliriz, en alakasız bilgileri bile hatırlayabiliriz. Bunları hep bilim söylüyor; bizdeki bellek sapasağlam!

13. Ayrıca erkeklere kıyasla daha iyi anıları hatırlama eğiliminde olduğumuz da iddia ediliyor.

Yapılan çalışmalara göre, erkekler genelde acı dolu deneyimleri hatırlarken, kadınlar güzel anılarını hatırlıyor. Daha iyimseriz, daha huzurluyuz yani!

14. Sevdiklerimize hiç çekinmeden her zaman "seni seviyorum" diyebiliyoruz. "Sert erkek" olma gibi bir dayatma üzerimizde iyi ki yok!

Sevdiğimizi göstermek için o insanın zor duruma düşmesini beklememiz ve sevgimizi hareketlerimizle göstermemiz gerekmiyor.

15. İletişim, detaycılık, açık sözlülük... Kadınların kurduğu dostluklar, erkeklere göre çok daha derin oluyor.

Her ne zaman "kadınlar sürekli kavga ediyor, kadın kadının kurdudur" gibi saçmalıklar sürekli söylense de, kadınlar birbirlerine sürekli destek oluyor, sırlarını paylaşıyor ve dertleşiyorlar.

Hiç dertleşmediğin, sırrını vermediğin, iç dünyanı paylaşmadığın bir insanla zaten kavga etmezsin! Halı sahada maç etmekle dostluk mu olurmuş!?

16. Klitorislerimiz, penisten iki ya da üç kat daha fazla sinir ucuna sahip. Ayrıca çoklu orgazm olabiliyoruz!

Daha ne olsun! 😎

İyi ki varız, iyi ki kadınız!

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Gizli Kullanıcı

Kadın erkek bir bütündür. ancak feminist söylemler kadını erkekten tümüyle koparıp üstüne üstlük erkekten üstün kılmaya çalışmaktadır. Halbuki bu her iki cins için de mutsuzluk, güçsüzlük ve değersizlik anlamına gelir. Siz feminizmi boşverin, kadın haklarına yoğunlaşın hanımefendiler.

cansupazartesi

kadın vs erkek mi var? bu ne biçim post böyle.

hipergrafi

'KIYAMET KOPSA ÖNCE KADINLAR VE ÇOCUKLAR'

nebusimdi

Eşitlik olduğunda kadınlar dişiliklerini kullanmaktan vazgeçecekler mi? Tabii ki hayır!

fatih-gulpinar

Erkek bakış açısından değişmesi gereken ise (özellikle ülkemizde):İnsan oluşundan ve kadın oluşundan önce nitelikler getirme..Din derslerinde,vaazlarda hep anne,şefkat,vs..konuları...Siyasette,medyada görüntü ve gergin ortamı yumuşatma aracı...Ve her türlü karşılaşmada kullanılabilecek kadın cinselliği.. Bu patolojik bakış açısının değişmesi kadınların tüm sorunlarının en az yarısını çözecektir.Kadın anne olmasa da güzel olmasa da şefkatli olmasa da bir bireydir.Ve bir yarışma ya da seçimde liyakat gereğince eşit şansa ve hakka sahip olmalıdır.Bu bir aforizma değil olması gereken..Ve herkese düşen aile ve çevreden başlayıp bu düşünceyle hareket etmek ve bu düşüncenin yaygınlaşmasını sağlamak...

Görüş Bildir