Görüş Bildir
Haberler
Her Bir Saniyede Beş Lenovo Bilgisayar Satıldı

Her Bir Saniyede Beş Lenovo Bilgisayar Satıldı

WeBeyn
14.02.2014 - 16:29

Her Bir Saniyede Beş Lenovo Bilgisayar Satıldı

Dünya PC pazarının lideri Lenovo, sona eren üçüncü mali çeyrek dönemine ilişkin sonuçları açıkladı. Şirket, üç aylık dönem geliri 10,8 milyar ABD dolarına ulaşarak yılda %15 artış elde etti. Kazançlar 321 milyon ABD dolarına yükselirken, vergi öncesi gelir yılda %30 artarak 265 milyon ABD dolarına ulaştı, böylelikle üçüncü çeyrek dönemde kâr daha da hızlı büyümüş oldu.

Lenovo, çeyrek dönemde 32,6 milyon cihaz siparişi aldı, başka bir deyişle saniyede yaklaşık beş Lenovo bilgisayar satışı oldu. Üçüncü çeyrekte Lenovo, yıldan yıla 2,4 puan artışla pazar payını % 18,5 ile bugüne kadarki en yüksek orana ulaştırdı ve art arda 19 çeyrek boyunca sektörden daha fazla büyümüş oldu. Ayrıca art arda üç çeyrek dönem boyunca Lenovo’nun toplam akıllı telefon ve tablet bilgisayar sevkiyatı 17,3 milyon cihaza ulaştı.

Lenovo’nun üçüncü çeyrekte akıllı telefon, tablet bilgisayar ve akıllı TV gibi PC+ ürünlerini geliştiren Mobil Internet ve Dijital Ev ürünlerinden elde ettiği toplam satışlarının tamamı yıldan yıla % 73 artış göstererek toplamda1,7 milyar ABD dolarına ulaştı; başka bir deyişle, çeyrek dönemde şirketin toplam gelirinin yüzde 16′sını oluşturdu. Bu rakamın geçtiğimiz yıl % 11 ve iki yıl önce ise % 7 olduğu dikkate alındığında sürekli olarak artan bir kârlılık ve PC+ alanındaki dönüşüm açıkça görülmektedir.

WeBeyn

Kaynak: http://www.webeyn.com/lenovo-saniyede...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın