Görüş Bildir

Hem Türkiye Şampiyonluk Ligi (TCL) Hem de LEC'de Oynamış 9 League of Legends Oyuncusu

Anasayfa > Iq > Gamer

League of Legends Esporunda Türkiye Şampiyonluk Ligi, büyük bölgeler dışında en başarılı bölgelerden bir tanesi olarak görünüyor. Özellikle son yıllarda hem Türk hem de yabancı oyuncular Avrupa'ya ve Amerika'ya transfer oldu. Sizler için bugün hem Avrupa LEC (eski adıyla EU LCS) hem de ligimizde oynamış 13 League of Legends oyuncusunu listeledik.

Caps

Caps

Kendisinden yarım kalan bir hikaye olarak bahsetsek hiç de yanlış yapmış olmayız. Danimarka'lı orta koridor oyuncusu Caps, ligimizde sadece 1 mevsim oynamış olsa da o mevsimde yaptıklarıyla birlikte hem bizi hem de Avrupa takımlarını etkisi altına almayı başardı. 2016 Yaz Mevsiminde Dark Passage forması giyen Caps o dönem Türkiye Büyük Finalini kazanmasına rağmen biraz sonra bahsedeceğimiz takım arkadaşı Xerxe ile birlikte IWCQ 2016'da Dark Passage kadrosunda yer alamadı ve sonrasında EU LCS takımlarından Fnatic'e transfer oldu.

Xerxe

Xerxe

Bir yarım kalan hikaye olarak da Xerxe'den bahsedebiliriz. Takım arkadaşı Caps kadar olağanüstü bir etki bırakmamış olsa da oynadığı oyun ile ligimizde etki bırakmayı başaran Xerxe, Caps ile aynı kaderi paylaştı. IWCQ'ya katılamayan Xerxe o dönem EU LCS'de mücadele eden Unicorns of Love kadrosuna dahil oldu.

Bwipo

Bwipo

2017 yılında ülkemizde Dark Passage forması giyen Bwipo, Türkiye'nin ardından kısa süren bir Rusya serüvenin ardından en şöhretli LEC takımlarından birisi olan Fnatic'in yolunu tuttu.

Kirei

Kirei

Ülkemizde 2016 yılında Dark Passage forması giyen Kirei, iki senelik bir aranın ardından 2018 yılını da Türkiye'de geçirdi. Sırasıyla önce Dark Passage sonra da 1907 Fenerbahçe forması giyen Kirei, Türkiye'den ayrılmasının ardından Misfits Gaming'e transfer oldu.

Broken Blade

Broken Blade

Türk yıldız üst koridor Broken Blade ülkemizde Galatasaray, Dark Passage, Galakticos, Royal Bandits (Youth) formaları giydikten sonra Kuzey Amerika takımlarından TSM'e transfer oldu. TSM'de geçirdiği 2 yılın ardından Avrupa'nın önemli spor kulüplerinden Schalke 04'ün Espor takımına transfer oldu.

Humanoid

Humanoid

2018 yılında Dark Passage forması giyen Humanoid, Türkiye'deki göz dolduran oyunu ile birlikte LEC takımlarının dikkatini çekti. Sonrasında Splyce'ye transfer olan Humanoid, Splyce'nin isminin değişmesiyle birlikte MAD Lions ile LEC şampiyonu olmayı başardı.

Armut

Armut

Uzunca bir süre ülkemizde forma giydikten sonra Royal Youth ve SuperMassive formalarıyla TBF şampiyonluğu yaşamayı başaran Armut, hem TCL'de hem de Worlds'de gösterdiği performans ile LEC takımlarından MAD Lions'a transfer oldu. MAD Lions formasıyla çıktığı 2 mevsimde de şampiyonluk yaşayan Armut şu anda LEC'nin en değerli üst koridor oyuncularından bir tanesi konumunda.

Blue

Blue

Ülkemizde birkaç yıldır süren Akademi sisteminin en büyük gelişim gösteren üyelerinden bir tanesi olan Blue, 1907 Fenerbahçe Akademi ve 1907 Fenerbahçe forması giydikten sonra LEC takımı SK Gaming'e transfer oldu.

Abbedagge

Abbedagge

Ligimizde Galatasaray Esports ve Royal Bandits formaları giyen Abbedagge, Royal Bandits formasıyla birlikte ligimizde şampiyon olmayı da başarmıştı. Royal Bandits'den Schalke 04'e transfer olan Abbedagge şu an ise Closer ile birlikte LCS takımlarından 100 Thieves'in formasını giyiyor.

İlginizi Çekebilir

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Sevgili

Armut çok sağlam oynuyor muhtemelen dünya şampiyonluğuna oynayan bir takıma gider.