Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Hayatın Akışına Kapılıp Gitmişken İnsanı Derin Uykusundan Uyandırabilecek 15 İbretlik Olay

3.4bPAYLAŞIM

Ne hikayeler ama...

1. Eminem, Kendrick Lamar’ın bir hayalet yazarı (onun yerine yazan başka biri) olduğundan şüphelendiği için stüdyodaki herkesi kovmuş ve ondan o an birkaç dize yazmasını istemiş.

2. Nintendo’nun Wii U ürününün satışları tepetaklak olunca, CEO ilgili departmanı cezalandırmak yerine 5 ay boyunca yarım maaş almayı seçmiş.

3. Robin Williams zamanında Disney’in ismini ve kayıtlı performanslarını ölümünden sonraki 25 yıl boyunca kullanmasını engelleyecek bir vasiyet hazırlamış.

4. Bir Disney vakası daha. Disney, en büyük iş ortaklarından biri olan McDonald’s ile olan ilişkisini 2006’da sessizce bitirdi.

Firma hiçbir şekilde çocuk obezitesiyle ilişkilendirilmek istemiyordu.

5. İkinci Dünya Savaşı esnasında John F. Kennedy Solomon Adaları’nda mahsur kalmıştı.

Bir hindistan cevizinin üzerine yazdığı notu yerlilerden birine teslim edince gelen yardım üzerine ancak kurtulabildi.

6. UCLA’daki doktorlar, bir hastanın kanındaki eşsiz kan hücrelerini onun izni, hatta haberi dahi olmadan alıp ilaç olarak geliştirdi.

Adama da herhangi bir ödeme yapılmadı.

7. Japonya’nın eski başkenti Kyoto, ‘başkent’ anlamına geliyor. Tokyo da ‘doğu başkenti’ demek.

8. New York City’nin en köklü hotellerinden olan Plaza Hotel 1907’de açıldığında gecelik ücreti oda başına 2.50 dolardı. Bu da günümüz parasıyda 64.26 dolar yapıyor.

Bugün Plaza Hotel’in gecelik fiyatı 1000 dolar civarında değişiyor.

9. Papa Francis’in dünya barışını temsilen penceresinden saldığı iki barış güvercini, anında bir karga ve martı tarafından saldırıya uğramıştı.

10. Çitalar kükreyemiyor. Tıpkı ev kedileri gibi miyavlıyorlar.

11. Hitler zamanında geleceğin patencisi 18 yaşındaki Vera Ralston’a “Svastika için kayar mısın?” sorusunu sormuş

Ralston’ın cevabı “Svastika’nın üzerinde kaymayı tercih ederim.” olmuş.

12. Brezilya’da, okudukları her kitap için hapishane mahkumlarının cezasında 4 gün indirim yapıyor.

13. Send me to heaven (Beni cennete gönder) isimli iPhone oyunu, telefonunu en yükseğe fırlatanın en çok puanı kazanmasını imkan sağlayan bir oyundu.

Apple oyunu ‘kullanıcıları cihazlarına zarar vermeye teşvik etmek’ten dolayı yasakladı.

14. 1985 yılında, bir parti esnasında bir adam havuzda boğuldu. Parti, o yıl kimsenin boğulmayışını kutlamak için bir araya gelen cankurtaranların partisiydi.

15. Kentucky Kömür Madeni Müzesi’nin enerjisi güneş enerjisiyle sağlanıyor.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ya-ne-olacagidi

cankurtaranların olayı ilginç. o sene boğulan olmayınca cankurtaranlar parti yapıyor ve bir kişi boğuluyor. nıhahahah

hickimse.

Brezilya nın hapishane olayı süper bi fikir, çok okuyan biri fazla suç işleyeceğini sanmıyorum, kitap okuyan bireyin hayalleri umutları gelişir hayatı ve kendini sevmek için sebepelri olur ...bence biizm ülkemizde olsa süper bir ilerleme olur e tabi 3 ay 5 ay da salınan suçluların nasıl salındıklaırna da aklımız alırdı

quentynmartell

bana göre o hata dünya sınavlarında ödenmemeli 5 çocuğa tecavüz edip öldüren birinin kitap okuyup iyi bir adam olmasını belki isterim ama asla topluma kazandırmak için cezasını indirmem özrü olmayan bir şey ölülere yaşamı geri veremezsin sonuçta. Bunun insan haklarıyla bir ilgisi yok adaletle bir ilgisi var verilen ceza ceza yiyeyin hakkına saygılı olmak olmamalı mağdur kişinin adaletini sağlamak olmalı

kusursuzlugunkusuru

#9 "Papa Francis’in dünya barışını temsilen penceresinden saldığı iki barış güvercini, anında bir karga ve martı tarafından saldırıya uğramıştı." Karşılık çabuk gelmiş de güvercinlere yazık olmuş.

kusursuzlugunkusuru

Papa'nın barış güvercini salması kadar ironik aslında bu hayat...

hastalik-hastasi

#1 eee sonra nolmus

musikisinas-don-vito

Okunan her kitap için 4 gün indirim hem de Brezilya'da... Tebrikler.

Görüş Bildir