Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Harry Potter'ın Kitaplarında Olan Ama Filme Yansımayan 29 Detay

 > -
Abone ol

Bu içerik Filmi veya Kitabı tamamen bitirmeyenler için SPOILER içerir.

1. Ruh emiciler çoğalabilirler.

Etrafa bir anda çöken sis, onların çoğalmakta olduğunu gösterir. Nerede çürümüş bir şey var ise aynı mantarlar gibi çoğalırlar.

2. Bellatrix, Draco Malfoy'un öz teyzesidir.

Narcissa Malfoy ve Bellatrix Lestrang kardeş yani Draco Malfoy'un teyzesidir.

3. Ayrıca Andromeda Tonks' ta Draco Malfoy'un teyzesidir.

Andromeda Tonks 1951-1955 yılları arasında doğmuştur. Bellatrix ve Narcissa ile kardeştir. Muggle Ted Tonks ile evlenmiştir. Kız kardeşleri bir muggle ile evlendikleri için onu aileden reddetmişlerdir. Kızlık soyadı Blacktir. Slyhterin'den mezun olmasına rağmen Voldemort'a bağlılığı ve safkan takıntısı yoktur.

4. Andromeda Tonks ve Ted Tonks'un kızları Nymphadora Tonks'tur.

Bu aile işleri iyice karışmaya başladı.

5. Nymphadora Tonks ve Draco Malfoy kuzendir.

Nymphadora Tonks ve Draco Malfoy kuzendir. 
Andromeda Tonks Narcissa Malfoy ve Bellatrix Lestrang Black ailesindendir ve Sirius Black ile kuzenlerdir. Buna göre Nymphadora ve Draco, Sirius Black'ın kuzen çocuklarıdır.
Narcissa ve Bellatrix, Nymphadora'nın teyzesidir.

6. Draco'ya dolap görevinin verilmesinin sebebi ise;

Sirius Black'in öldüğü gün Lucius Malfoy hapise atıldı. Bunun üzerine Voldemort ceza olsun diye Draco Malfoy'a Hogwarst'taki dolapla bağlantı kurma görevi verdi.

7. Vernon Dursley matkap yapan bir şirketin yöneticisidir.

8. Hagrid'in motoru ödünç maldır.

Hagrid, Harry'yi teyzesi ve eniştesine getirdiği ilk gün kullandığı motorsikleti Sirius Black'ten ödünç almıştır.

9. Quidditch'te 700 farklı faul türü vardır.

10. Kelid Aynasında ki gerçek görüntü o değildi.

Harry, 1. filmde Kelid Aynası'nda sadece anne ve babasını görmüyordu. Aynı zamanda büyük baba ve büyük annesini de görüyordu.

11. Fluffy'nin müzik sırrı;

Fluffy'i atlatabilmenin yolunu öğrenebilmek için Severus Snape, Quirrel'i yasak ormanda tehdit etti. Tehdit ettiği şey ise " Çıkarının hangi tarafta olduğunu iyi düşün" dü. Bunun üzerine Quirrel Hagrid'ten müzikle uyutma formülü öğrenmesi için bara gitti.

12. Fluffy'i Harp ile değil Flüt ile uyutuldu.

Filmde harp ile uyutulduğu gösterildi.

13. Ron atın üzerine binmiyordu.

Ron, Hermonie ve Harry felsefe taşına ulaşmak için satranç oynadıkları sahneyi hepimiz hatırlıyoruzdur. Yapımcılar muhtemelen işe heyecan katmak için Ron'u son hamlede atın üzerine çıkarttılar. Ancak kitapta böyle bir kısıma yer verilmemiştir. Satranç oyunundan sonra Harry yalnız devam etmemiştir.

14. 7 Farklı İksir Bilmecesi

Satranç oyunundan sonra 7 farklı şişede 7 farklı iksir vardır. Hermonie'nın yardımıyla Harry doğru iksiri bulup, içip, felsefe taşına öyle ulaşmıştır. Filmde bu sahne tamamen kesilmiştir.

15. Görünmezlik Pelerini kimden geldi ?

Bu sorunun yanıtı filmlerde verilmemiştir. Görünmezlik pelerinini Harry'nin babası zamanında Dumbledore'a bırakmıştır. Dumbledore'da Harry'nin okuldaki ilk noelinde isimsiz bir kağıt ile pelerini Harry'e hediye etmiştir.

16. Teddy Lupin'in vaftiz babası Harry Potter'dır.

Nymphadora Tonks(Lupin) ve Remus Lupin'in çocukları Teddy Lupin'in vaftiz babası Harry Potterdır.

17. Nicholas Flamel ve Dumbledore felsefe taşını muggle çekici ile kırarak yok ettiler.

18. Minerva Mcgonagall bebeğini düşürdü.

Minerva Mcgonagall Hogwarts'ı bitirdikten sonra bir Muggle'a aşık oldu ve ondan hamile kaldı. Ancak bir böcürt saldırısı yüzünden bebeğini kaybetti.

19. Albus Dumbledore'un doğum tarihi 1840'tır.

20. Minerva Mcgonagall'ın doğum tarihi 1920'dir.

21. Kelid aynasının üzerindeki yazı ise şöyledir; Yüzünü göremem fakat, kalbinin arzularını görebilirim.

22. "Patronus" Büyüsü birinin ruhunun fiziksel temsilidir.

James Potter'ın Patronusu Erkek Geyik, Lily Potter'ın ise Dişi Geyik olması onların ruh eşi olduğunu gösterir.
Aynı zamanda Ron'un Patronus'u su samuru kovalamasıyla bilinen Jack Russell teriyeridir. Hermonie'ninki de su samurudur.

23. Fred'in ölümünden sonra George bir daha Patronus büyüsü yapamadı.

24. Voldemort aşktan nefret eder.

Çünkü babası bir aşk iksirinin etkisindeyken annesini hamile bırakmıştır.

25. Snape, Neville'den nefret ediyor.

Çünkü az daha Neville seçilmiş kişi olacaktı . Snape'in mantığına göre eğer Neville seçilmiş kişi olsaydı Lily Potter daha uzun süre yaşayacaktı.

26. Arthur Weasley Sihir Bakanlığına gitmek için 62442'yi tuşluyordu.

62442'yi tuşladığı zaman telefon klavyesinde MAGIC yazıyordu.

27. Hogwarts'ta 147 merdiven vardır.

Her cuma merdivenler yer değiştirirler.

28. Fred ve George Ateş kadehine isimlerini attıkları sahnede Hermonie'nin elindeki kitap Harry Potter kitabının İngiltere baskısıydı.

29. Sybill Trelawney Sirius Black'ın ölümünü gördü.

3. kitapta bu satırlar şöyle geçiyor. " 13 akşam yemeğinde buluştuğunda, ilk kalkan ilk ölen olacak." Grimmauld Meydanı'nda Sirius'un evinde akşam yemeğinde 13 kişi görüyoruz. Sirius bayan Weasley ile tartışarak ayağa kalkıyor. Sihir Bakanlığında Sirius'un ölümüyle Sybill'in kehaneti doğru çıkmış oluyor.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Dio Banner
beyza-mutlu6

23 gerçekten çok üzücü ya.

husra-unsal

evt hepsi gerçek ben bunca zamandır andromende 'nın teyzesi olduğunu biliyordum ama draco ile tonk 'un kuzen olduğu aklıma gelmedi dfghjklpşkjhgvfc

feltoner22

Tonk mu?Lütfen öl...

aishapotter

Ve şu içeriği beğenenler bence gerçek potterhead değil! Bu bilgiler çok saçma! Yani çoğu!

aishapotter

Çok daha önemli detaylar da var! Mesela Albus Dumbledore’un öldüğü gece okulda ölüm yiyenler ve yoldaşlık çarpıştı. Sanape annesinin soyadından dolayı Melez Prens. Esrar dairesindeki çatışmada Bellatrix ile Tonks düello ediyordu ama Tonks yığıldı ve Bellarrix onu öldürecekken Sirius araya girip mücadeleyi sürdürdü ve o sırada Harry Siriys’un yanında değil Neville’nin yanındaydı. Yada Percival Dumbledore üç muggle çocuğuna işkence ederek hapse girdi. Ya da Kendra Dumbledore Muggle doğumluydu. Nymphadora’nın patronusu Sirius’un ölümü üzerine değşlti ve bundan dolayı oldukça pişmanlık çekti. Daha ince ayrıntılara geçecek olursak Fleur ve Bill’in düğünündekş Patronus bir Vaşaktı ve onu Kingsley göndermişti. Grimmauld Meydanına geri döndüklerinde Harry Hermione ve Ron Kreacher ile arayı düzeltti. Hatta tüm hortkulukları daha önceden görmüş ama anlamamıştık! Bunlardan çoğu Hogwarts da 147 merdiven olmasından çoook daha önemli!

hipergrafi

Beşinci kitaptayım. Sirius'un öldüğü yere geleceğim diye kitabı okuyamıyorum üzüntüden. Allah o JK Rowling'i bildiği gibi yapsın. Zindan etti adamcağaza hayatı.

pingunuz

Dumbledore 1881 doğumlu. Pottermore'da da görebilirsin.

Görüş Bildir