Görüş Bildir

satranç Haberleri

satranç ile ilgili tüm haberler, içerikler, galeriler, testler ve videolar Onedio’da. satranç ile ilgili son dakika haberleri ve gelişmelerini, yeni içerikleri de bu sayfa üzerinden takip edebilirsiniz.

Popüler İçerikler

BİM'e Mikrodalga Geliyor! 19 Eylül - 22 Eylül 2023 BİM Aktüel Ürünler İndirim Kataloğu
22 Eylül 2023 BİM Aktüel İndirim Kataloğu Onedio'da! Türkiye'nin en büyük perakende market zincirlerinden BİM aktüel ürün katalog listeleri yayınlandı. BİM aktüel kataloğundaki birbirinden cazip indirimleri kaçırmamak için güncel BİM broşür içeriklerimizi takip edebilirsiniz. Bakalım BİM katalog bu hafta 2023 ürünleri arasında bizleri neler bekliyor. BİM kataloğunda bu hafta hangi ürünler satışa çıkacak? Gelin birlikte bakalım.BİM Aktüel indirim fırsatlarını buradan inceleyebilirsiniz.👇
Vanitas Resmin Sembolizmi
Sanat eserlerini anlamamıza yardımcı olacak terimler başlıklı yazı dizisinde en son vanitas terimine değinmiştim. 16. ve 17. yüzyıl Kuzey Avrupa sanatçılarının sembolik öneme sahip nesneleri tasvir eden natürmort tablolarının sembolizm aracılığıyla aktarmaya çalıştığı hikayeyi keşfetmek isteyenler için bazı nesnelerin anlamlarını derleyerek paylaşmak istedim.
Günlük Hayatta Beynimizi Öldüren 9 Gerçek
Günlük yaşamımızda gerçekleşen her olaydan biz farkında olmasakta beynimiz etkilenir. Yediğimiz gıdalardan, yılların verdiği kötü alışkanlıklardan, beynimizi kullanmak zorunda olduğumuz güçten.. Tüm bu etkileşimler zekamızın artmasına ya da bazen azalmasına sebep olur. Zihinsel gücün gelişiminde çok önemli rol oynayan ama bizim fazla önemsemediğimiz bu alışkanlıklar veya olaylar bizim beyin hücrelerimizin ölmesine veya zihinsel durgunluk diye adlandırdığımız ama halk arasında düşük zeka olarak adlandırdığımız olaya sebep olur. Bu alışkanlıklardan kurtularak ve uzak durarak en önemli organımızı kurtarabiliriz.
Dünyanın En İyi Pinponcusu ile Robotun Ezeli Mücadelesi
Dünyanın 1 numaralı masa tenisçisi Timo Boll ile robot Kuka arasında yapılacak maç son günlerde internetin en çok konuşulan olayı olma özelliğindeydi. Özellikle dünyaca ünlü sosyal paylaşım ve eğlence sitesi Reddit'in kullanıcıları bu mücadele için çok heyecanlıydı. Ancak video, bol editlenmiş ve kurgulanmış viral bir video çıkınca herkes hayal kırıklığına uğradı. Çünkü herkesin beklediği bilgisayarla Kasparov'un satranç maçı gibi gerçek bir olaydı. Yine de eğlenceli bir video. Bakalım sonunda kim kazanmış, robot mu insan mı?
Hayatınızı Daha da Kolaylaştıracak 50 İpucu
Hayatımızın belli noktalarında bizim için daha kolay olanına kaçarız. Bu nedenle yaşamımızda pratik ve bize faydası olan bilgiler hayatımızı biraz daha kolaylaştırarak bize yardımcı olur. Bu mantıkla düşünerek yaşantımızda işimizi kolaylaştıracak 50 pratik bilgi ve ipuçlarını sizler için oluşturduk. Peki bu bilgiler neler? Hadi hep birlikte bakalım.