Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

90'ların Televizyon Efsanesi Reha Muhtar'ı Farklı Kılan 17 Anekdot

56PAYLAŞIM

1. Kürtaj yaptıran Harika Avcı'ya: Bebeğin şimdi nerede??

Ünlü konuklarına sorduğu sorularla da çok konuşulmuştu Reha Muthar. Kürtaj yaptırmış olan Harika Avcı'ya sorduğu "Peki, bebek şimdi nerede?" sorusu gerçekten unutulmaz ama olumlu anlamda bir unutulmazlık değil bu.

2. Var mısın Yok musun? Sen Kimsin, Neredesin?

-Sayin Serafettin Bey kardesim, siz orada var miydiniz, yok muydunuz, efe-Sayin Serafettin Bey kardesim, siz orada var miydiniz, yo-Sayin Serafettin Bey kardesim, siz orada var miydiniz, yok muydunuz, efenim? -Yoktum. -Yoktum diyorsunuz. -Yoktum diyorum. -Bak Şerafettin sana bir daha soruyorum. Var miydin, yok muydun?

Gizli çekim videolar izlendikten sonra:

-Filmimizi izlediniz, Serafettin Bey. Simdi ne diyorsunuz? 
-Galiba varmisim. 
-Galiba ile olmaz efendim, emin misiniz? 
-Eminim. 
-Oyleyse eminsiniz yani.
-Evet efendim, eminim. 
-Serafettin Bey eminim diyorsunuz ama pek emin gorunmuyorsunuz.

3. Kafası kırılmış kadına: Şişeyi Sana mı Attılar?

Yanındaki konuğun durumuna bakınca şişeyi kime atmış olabilecekler aslında gayet belli ama Reha Muhtar emin olmadığı haberi sunmaktan kaçınır bu yüzden emin olmak için mutlaka sorar.

4. Gemiyi İçinde Hissettin mi?

Haberde şu var: Yüzücü 350 Tonluk gemiyi ceker.
Reha Muhtar hemen meşhur sorularını sorar:

R. M. : - Nasıl çekiyorsunuz gemiyi?
-Inanc meselesi, içinizde bunu hissetmeniz gerekir. 
R.M. : - Neyi hissetmem gerekir? Gemiyi mi?

5. Dereotuysan Sarımsak Vereyim

Sarımsaklı yemeklere dereotu yakışır evet ama neden insanları sarımsağa çeviriyorsun kardeşim? Galiba bu atarını sebzelerden faydalanan şarlatan büyücüler için yapmıştı. Büyü yerine bilim dediği için destekçisiyiz.

6. İp Cambazı Muhtar

Her yerde görsel aradım ama bulamadım. Kanıtını koyamasam da her kaynakta yazdığına göre doğruluğuna inanıyorum. Konuk aldığı ip cambazıyla konuşurken rejiye kendi görüntüsünü ters çevirtip öyle gerçekleştirmiş sohbeti. Konukla empati diye buna derim işte!

7. Ümit Özat'la Yavrucuğum Tartışması

Ümit Özat Fenerbahçe kaptanlığını bırakıp kendisi takım çalıştırmaya başladıktan sonra sık sık tartışmaların içinde yer alır oldu. Kah televizyonda söyledikleri kah sosyal medyada yazdıklarıyla baya tepki çekti. Bu da bir spor programında Reha Muhtar'la tartışmaları. Reha Muhtar yavrucuğum diye hitap ettikçe hem Özat hem de programın sunucularından Ahmet Çakar Muhtar'a tepki gösteriyorlar.

8. Alkollü Yayın

Üniversite öğrencileriyle yaptığı Ateş Hattı programında üstelik de İslam ve büyü konusunu tartışırken alkollü olduğu iddia edildi. Görüntü değil ses kaydı var elimizde ama sesinden ve tavrından bile alkollü gibi anlaşılıyor. Biz duyduğumuzun yalancısıyız.

9. Canlı Yayında Alkol Muayenesi

Peki Reha Muhtar'ın bu tartışmalı yayının ardından kendi programında alkol muayenesi yaptırdığını hatırlıyor musunuz? Baya üfleyip falan trafikte alkol çevirmesi varmışcasına yaptı bunu. Alkolik yakıştırmasından sıyrılmak için iyi taktikmiş aslında.

10. Otopsinde Canlı mıydın?

Otopsi öyle bir şey değil sayın Muhtar. Nasıl bir şey değil? Şöyle:

Muhtar sorar: "Otopsiye başladığınız saati söyleyebilir misiniz?"
"Otopsi sabah 8:30 civarında başladı"
"Ve bu sırada Mr. Dennington ölüydü, değil mi?"
 "Yooo, masanın üzerinde oturmuş kendisine neden otopsi yaptığımı merak ediyordu."

11. Reha Muhtar'la Varoluşçuluk Saati

Sorduğu sorularla saç baş yolduran Reha Muhtar belki de felsefi açılımlar yapmak istedi ve biz bunu anlayamadık hiç. Bir de böyle düşünün. Merdivenlerin sonsuzluğa uzanan yollar olduğunu ya da Alice Harikalar Diyarında'da olduğu gibi tavşan deliğine indiğini düşünürseniz bu aşağıdaki sorusu daha değişik görünecek gözünüze: 

"Merdivenler alt kata iniyordu öyle mi?
Cevap: "Evet"
Soru: "Peki yukarıya da çıkıyorlar mıydı?"

12. Niye Tünel Kazdınız?

Siz hapiste olsanız niye tünel kazardınız? Bizce kaçmak için. Yani başka bir amacı olsa çok komik olmaz mıydı? Hapistesin ve doğalgaz için tünel kazıyorsun. Olmadı değil mi? Reha Muhtar nedense bizim kadar emin değil. Hapisten kaçmak için tünel kazmış mahkumlara tüneli ne için kazdıklarını, kaçmak için olup olmadığını sormuştu zamanında.

13. Çocuk Kimden?

Tıp ilerledikçe DNA testi gibi uygulamalar sayesinde çocukların soyu sopu daha bir belli oldu hamd olsun. Eşinden şüphelenen alıyor soluğu doktorda, bana bir test yap doktor bey diyor şıp diye anlıyor durumu. Reha Muhtar'ın bu haberi yaptığı yıllarda belki bu kadar yaygın değildi ama hamile bir kadına çocuk sizden mi diye sormak da biraz şey olmuş be Reha abi.

14. Ne Zamandır Körsünüz?

Gözleri doğuştan görmeyen bir adama sorduğu soru aslında durumun vehametini kavramaktan uzak olduğu, duygusallığı yüzünden böyle davrandığını düşündüğümüz bir durum yaratmış belli ki. 

"Doğuştan kör olduğunuzu anladım da beyefendi, küçükken de gözleriniz görmüyor muydu onu soruyorum?"

15. Yerli Sharon

Bizim de bir zamanlar Sharon Stone'umuz vardı. Kocasını yatakta bıçaklayan Emel hanım Reha Muhtar'ı heyecanlandırmış olmalı ki yine değişik bir soruyla kazındı hafızalarımıza: 

"Kocanızı bıçaklarken orada mıydınız Emel hanım?"

16. Bagajda Sıkıntı

Yorumsuz aktarım. Diyecek bir şey bulamadım zira:

- Efenim olay anında neredeydiniz?
- Bagaja kapatmışlardı.

- Peki neler gördünüz, duydunuz?
- Silah sesleri vardı, adamlar bağırıyordu.
- Peki efenim, silah sesleri dışarıdan mı geliyordu?

17. Fkrasına Gülünmeyen Adam Hasan Mezarcı

Reha Muhtar o dönem çok gündemde kalmış olan meczup Hasan Mezarcı'yı yayına akmış ve kendi şakacı tarzıyla onunla konuşmaya çalışmıştı. Ancak şakalarındaki ironi dozu fazla kaçmış olacak ki Mezarcı durumdan rahatsız olup bir anda yayından uçup gidivermişti.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
sercan-seremet

Gülşen le takıldılar ya dicek hiç bişey yok :) Belki hatırlayan vardır ne sinir oluyodum gülşene bok mu var bu adamda diye :) Amaç belliymiş. Haber olup göz önüne çıkmak, ünlü olmak :))

karahuso

90'lar başkaydı...

nimbus.

Bu ve saadettin teksoy (oyarım gözünü) zamanın efsaneleri :D

corpse-bride

acı var mı acı ve maydonoz musunuz dereotu musunuz nesiniz diye atarlandığı replik unutulmaz ya :D

gaddemit

Çocukluğuma dair sevmediğim bir anıdır nedense kendileri.

Görüş Bildir