Görüş Bildir
Haberler
Hannover'de Korkurt Dönemi Resmen Başladı

Hannover'de Korkurt Dönemi Resmen Başladı

Batuhan
03.01.2014 - 16:51

Korkurt Dönemi Resmen Başladı

Bundesliga ekiplerinden Hannover 96'nın teknik direktörlük görevine getirilen Tayfun Korkurt, basına tanıtıldı.

Almanya Bundesliga takımlarından Hannover 96′nın teknik direktörü Tayfun Korkut, hayattaki fırsatların değerlendirilmesi gerektiğini, kendisinin de bunu en iyi şekilde değerlendirerek başarılı olmak istediğini söyledi.

Hannover 96 kulübü ile 30 Haziran 2016 tarihine kadar sözleşme imzalayan Korkut, Hannover 96 takımının maçlarını oynadığı HDI Arena’da düzenlenen toplantıda basına tanıtıldı. Korkut, burada yaptığı açıklamada, kendisini yeni görevine çok iyi hazırladığını belirterek, sözleşme imzalamadan önce kulübün başkanı Martin Kind ve Sportif Direktör Dirk Dufner ile birçok kez görüşme yaptığını ifade etti.

”Görevime başlamak için sabırsızlanıyorum” diyen Korkut, pazar günü takımın antrenmanını yöneteceğini kaydetti.

Daha önce önemli teknik direktörlerle çalışmasının kendisi için bir şans olduğunu, her teknik direktörden bir şeyler öğrendiğini ifade eden Korkut, bu teknik direktörlerle hala bağlantısının devam ettiğini, bunun da kendisini geliştirmek ve bir şeyler daha öğrenmek için önemli olduğunu söyledi.

Hannover 96′ya imza atmak için çok mu düşündünüz?” şeklindeki soruya Korkut, ”Çok fazla düşünmem gerekmiyordu” cevabını verdi. Birçok iyi kulüpte çalıştığını ifade eden Korkut, ”Bu da bir diğer adımdı. Bundan dolayı kararı çok hızlı verdim. Hayattaki fırsatları kullanmak lazım. Bunu da en iyi şekilde değerlendirmek istiyorum ” ifadesini kullandı.

Kariyeri boyunca değişik ülkelerde yaşama ve futbol oynama olanağı bulduğunu ve buralarda futbol kültürünü tanıma fırsatı yakaladığına işaret eden Korkut, bu tecrübelerin Hannover’deki görevine katkısının olacağını bildirdi.

Futbol konusunda belli düşünceleri bulunduğunu ifade eden Korkut, ” Kısa sürede neler yapılacağına bakmak lazım. Oyuncuların beni, benim de oyuncuları, Hannover’i tanımam lazım ” şeklinde konuştu.

Bundesliga’yı sürekli takip ettiğini ve iyi tanıdığını belirten Korkut, Sportif Direktör Dufner ile uzun uzun konuşarak bilgiler aldığını, takımla ilgili videolar izlediğini, bütün bunlardan hazırlık döneminde istifade etmek istediğini kaydetti. Korkut, çok çalışmaları gerektiğini ve düşüncelerini oyunculara aktarması gerektiğini de belirtti.

Sezonun ilk yarısında Hannover takımının deplasmandaki puan kayıplarına da dikkati çeken Korkut, istikrarı yakalayarak deplasmanda da başarılı olmaları gerektiğini vurguladı.

Korkut, ” Temel olarak iyi futbol oynamadığın zaman puanlar da alamazsın . Puanları iyi oynadığın zaman alırsın. İyi oynadığın zaman karşılaşmayı başarılı bir şekilde bitirme olanağın daha fazla ” ifadesini kullandı.

Takımda hızlı bir şekilde neler yapılabileceğini düşündüğünü ifade eden Korkut, cesaretli, hedefi olan, reaksiyon gösteren değil hareketli ve sahada dayanışma içinde olan bir takım hedeflediğini kaydetti.

Korkut, bunun başarılabilmesi durumunda burada yeni bir şeyin inşa etme olanağının bulunabileceğini belirtti.

Hannover takımının eski Teknik Direktör Slomka ile başarılı olduğuna işaret eden Korkut, burada bir beklentinin olduğunu, ancak sorunsuz bir sezon geçirerek ve taraftarları yeniden heyecanlandırmak gerektiğini kaydetti.

Bazı kişilerin internette yabancı düşmanlığına kadar varan bazı söylemlerin sorulması üzerine de Korkut, çok fazla Twitter ve Facebook taraftarı olmadığını, takımla ilgili Duffner ile planlar yaptıkları ve bunları okumak için zamanı bulamadığını ifade etti.

Ben açık bir insanım. İnsanların da beni açık bir şekilde karşılamalarını istiyorum ” diyen Korkut, bunları sorun olarak görmediğini belirtti.

Tayfun Korkut, kendisinin uluslararası bir insan olduğunu belirterek, eşinin İspanyol olduğunu, çocuklarının da İspanya’da dünya geldiğini hatırlattı.

“BU, GENÇ BİR TEKNİK DİREKTÖR FIRSATTIR”

Hannover 96 Sportif Direktörü Dirk Dufner de sportif olarak zor durumundaki takımda perspektif sunmak istedikleri için genç, hırslı, bilgili ve çalışkan bir teknik direktörü takmın başına getirmek istediklerini belirterk, Tayfun Korkut’un bu özellikleri taşıyan bir teknik direktör odluğuna inandıklarını kaydetti.

”Bu, genç bir teknik direktör için bir fırsattır” diyen Dufner, Korkut’un bu şansı iyi değerlendireceğine inandığını kaydetti.

Korkut’un sadece iyi bir teknik direktör değil, insani olarak da onunla çok iyi çalışılabildiğini belirten Dufner, iyi bir futbol kariyeri olan Korkut’un Hannover’de teknik direktör olmasından dolayı mutlu olduğunu belirtti.

İnternette çıkan söylemlerle ilgili olarak da Dufner, çok çalıştıkları için bu söylemleri görmediğini ve internet formlarını okumadığını belirterek, eleştirinin bu işin bir parçası olduğunu ifade etti.

Dufner ayrıca, eski Teknik Direktör Slomka’ya da teşekkür etti. Korkut ve Dufner, basın toplantısının ardından sahada basın mensuplarına poz verdi.

Öte yandan Bild gazetesinin internet sitesinde “Hoşgeldiniz Tayfun Korkut” şeklinde Türkçe başlık atılan haberde, Alman Milli Takımı Teknik Direktörü Joahim Löw’ün Korkut hakkındaki övücü sözlerine yer verildi.

Kaynak: http://amkspor.com/2014/01/03/korkurt...
İçeriğin Devamı Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın