Hanımcı Olan da Var, Öpüşmeyi Tercih Eden de! 15 Ünlü Çiftten Hepinizi Şaşırtacak Mutlu Evlilik Sırları

-

Evliliği yürütmek çok da kolay değil, malum... Ama bu ünlüler formüllerini açıkladılar!

Gelin hep birlikte bir göz atalım...

1. Demet Akbağ-Zafer Çika

"Biz arkadaşız, arkadaş olabildiğimiz için sahipleniyoruz birbirimizi. Şansımıza tesadüfen iyi arkadaş olduk. Birbirinden etkilenen, aşık olan, flört eden, o hevesle bir anda evlenip de hüsrana uğrayan çok insan oluyor. Bunun böyle olmasının tek nedeni; sonradan arkadaş olamamak. Yani şöyle bakacaksınız; ben bu adama aşık olmasaydım ve evlenmeseydim bu benim arkadaşım olur muydu? Bence insanın kendisine bu soruyu sorması lazım. Ben soruyorum ve bize nikah düşmeseydi de karşılaşsaydık; Zafer benim arkadaşım olurdu çünkü çok aynı yerden bakıyoruz hayata. Bizim sırrımız bu; birbirimizi eğlendiriyoruz. Bir de çok erken yaşlarda tanışmadık, belki onun da etkisi vardır. Sizi aile yapan çocuktur aslında, birlikte ürettiğiniz şey bu! Çocuk da bizi birbirimize bağladı, birleştirici oldu. Hep ortak fikirlerle ve aynı anlayış ile büyüttük onu." diyor Demet Akbağ.

2. Nicole Kidman-Keith Urban

12 senelik mutlu evliliklerinin sırlarını şöyle açıklamış Nicole Kidman: "Asla birbirimize mesaj atmıyoruz."

İlginç bir yöntem tabii. 🤔

3. Pınar Altuğ-Yağmur Atacan

Kısa süre önce evliliklerinin 10. yılını kutlayan Pınar Altuğ, 'En zor zamanlarda eşim "Benim seninle geçinmeye gönlüm var" der. Mutlu evliliğin sırrı karşılıklı anlayış' demiş ve sırlarını açıklamıştı.

4. Hugh Jackman-Deborra-Lee Furness

Hugh Jackman "Hayatta her şeyden önce eşimin mutluluğunu koyuyorum. Mutlu eş, mutlu hayat." diyor ve ekliyor; "Hayatta başıma gelen en iyi şey eşim."

5. Yasemin Ergene-İzzet Özilhan

Yasemin Özilhan için mutlu evliliğin sırrı 3 kelime: "Saygı, dürüstlük ve sadakat"

6. Shakira-Gerard Piqué

"Ben sevgilimi her konuda özgür bırakıyorum. Onun kendi dünyası var ve bence de bu bir ilişkide olması gereken en sağlıklı ayrıntı. Biliyorum ki Gerard sadece beni sevdiği için birlikte. Benden kadınlığımdan başka bir şey istemediğini biliyorum." diyor Shakira. ❤️

Gerard Piqué ise mutlu bir ilişkinin sırrının Shakira'nın büyüleyici kalçalarında gizli olduğunu söylüyor. 😂

7. Serdar Ortaç-Chloe Loughnan

"Orhan Gencebay bana 5-6 sene önce, ben evlenmeden önce şunu söylemişti: “Evleniyorsun bak, eğer mutlu bir yuvada devam etmek istiyorsan şunlara dikkat etmelisin: Birincisi, dip dibe yaşamayacaksın hem senin hem eşinin özel hayatları olacak, karışmayacaksın. İkincisi, üç tane kelimeyi ezberleyeceksin; ‘Haklısın', ‘olabilir', ‘evet aşkım'. Bu üç kelimeyi ezberlersen hanımın da mutlu olur hayatınızda. Ben İrlanda’ya eşimi ailesinden istemeye gittim. Eşimin babası bir tek şartla evet dedi; “Happy Wife, Happy Life”. Eğer bunu yapabileceksen ‘tamam' dedi. Mutlu olmak ve depresyona girmemek için her şeye evet. Eşime, arkadaşıma, dostuma, anneme, kardeşime de öyleyim, rahmetli babama da öyleydim. Üç gün sonra doğru bir zaman ve doğru bir yerde bir kahve içerken, “Aşkım sen Instagrama şu mini etekli resmini yükledin, bana yükleyeyim mi diye sordun, ben de ‘evet' dedim. Hatırlıyor musun? Bence yüklememeliydin! Bak, kötü yorumları da aldın görüyor musun?” deyince zaten ders alıyor karşı taraf" diyerek üçlü formülünü verdi...

8. Victoria Beckham-David Beckham

Birlikte 19 yılı deviren ünlü çiftin sırrını Victoria Beckham "Halen bu kadar mutlu olmamızın nedeni birlikte çok eğlenebiliyor olmamız" diyerek açıkladı...

9. Sarp Apak-Bengisu Uzunöz

"Evde karımın sözü geçer" diyor ve ekliyor Sarp Apak: "Şov yapmıyorum, bildiğiniz hanımcıyım. Bundan da hiç gocunmuyorum. Bizim evde de böyleydi. Babam çok mutludur mesela, kafası hep rahat! Eşim mutluysa, ben de mutlu olurum. Huzur için tüm erkeklere hanımcılığı tavsiye ediyorum.”‬

10. Jessica Biel-Justin Timberlake

"Justin ile aynı değerlere sahibiz; sadakat ve dürüstlüğe inanıyoruz. İkimiz de eğlenmeyi seviyoruz, aynı şeylerden keyif alıyoruz. Ayrıca ikimiz de kariyer odaklı kişileriz. Tüm bu değerleri paylaşabileceğiniz birini bulduğunuzda, 'İşte skor' diyorsunuz." diyor ünlü oyuncu.

11. Julia Roberts-Daniel Moder

“Bunun sırrı muhtemelen öpüşmektir, öyle değil mi?” diyor ve eşiyle çok da eğlenceli bir çift olmadıklarının altını çiziyor Julia Roberts.

12. Hülya Koçyiğit-Selim Soydan

""Bir nevi sarhoşluk gibi bir şeydir. Gözün hiçbir şeyi görmüyor. Bu duygu yerini zamanla saygıya, sevgiye, takdire ve sabra bırakıyor. Elbette tek taraflı bir özveri olmaz. İki tarafın da aynı özveride bulunması gerekiyor. Kadın olarak yaradılışımız gereği zaten fedakar insanlarız. Evimizin işini de yapmayı, çocuğumuza da bakmayı, alışveriş de yapmayı biliyoruz. Bütün bunları zaten yapıyoruz ama eşimiz bize aferin, ne kadar düşüncelisin, ne kadar güzel yapmışsın, sana nasıl yardımcı olabilirim dese hayat daha kolaylaşacaktır."

13. Sir Michael Caine-Shakira Caine

İlginç bir bakış açısı ama “Gerçekten başarılı bir evlilik iki banyoyla başlar. Asla eşinizle banyoyu paylaşmayın. Aksi halde, diş fırçanız ve tıraş bıçağınızın olduğu küçük bir köşeniz olur ve oraya asla ulaşamazsınız. İki banyoyla eşit partnerler olursunuz; ben ve eşim her şeyde eşitiz”  diyor İngiliz aktör Sir Michael Caine...

14. Neslihan Atagül-Kadir Doğulu

"Kadir bana dünyanın en güzel kadınıymışım gibi hissettiriyor." diyor Neslihan Atagül.

15. Mehmet Aslantuğ-Arzum Onan

Mehmet Aslantuğ ise noktayı koyuyor: "Sır filan yok; sevgi ve özveri var!"

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
pidgeotto

Ayrıca buradan Piqué'ye de bir çift lafım var. Sen nasıl bir *avşaksın? Mutlu evliliğin sırrını göte bağlamak nedir? Kadın zaten senden yaşlı. Buradan şunu mu anlamalıyız? Shakira yaşlanıp sarkınca mutlu evlilik bitecek.

unknown_member

Biraz da şans lazım

pidgeotto

Birçoğuna katılmıyorum. Yok mutlu hayat için kadını mutlu edecekmişsin yok hanımcılık bilmem ne. Arkadaşlar evlilik çift taraflı; karşılıklı saygı-sevgi-fedakarlık içermelidir. Sen kadın mutlu olsun huzurum kaçmasın diye her şeye tamam diyorsan kişiliğinden ödün vermiş oluyorsun ve elbet bir gün elinde patlar. Ayrıca evlilik kadın mutlu olsun her istediği yerine getirilsin diye imzalanmış bir sözleşme değil. Neden kadın da erkeği mutlu etmeye çalışmıyor ya da bu dillendirilmiyor?

funda-dag

çünkü mutlu olan kadın mutluluğunu paylaşır. kadınlar duygusaldır; sevdiği adam onu mutlu ettikçe "onun için ne yapsam? havuçlu kekimi seviyor... ona ellerimle kek yapayım. dur yemeğe mantı açayım" moduna girebiliyor. hiç domestik bir kadın değilim ben mesela, mutfakla hiiiiç alakam yoktur; ama bir ilişkiye başladığımdan beri o kadar mutlu ediliyorum ki "dur yarın iş için kahvaltı ve meyve ayarlayayım da poğaçayla gün geçirmesin" diyerek her gün mutfağa girer oldum. en basit örnek bu... kısacası kadın mutlu edildikçe pervane olur. "GENELden bahsediyorum; istisnalar var... :)

funda-dag

ha bir de "Neden kadın da erkeği mutlu etmeye çalışmıyor ya da bu dillendirilmiyor?" demişsin. Çünkü kadının da sözü olduğu gerçeği günümüzde dillendirilmeye başlanan bir gerçek. Eskileri düşününce "evin reisi, son sözü o söyler, evin babası, evin direği, evin şusu busu" derken zaten karar alıcı organ "erkek"ti. Şimdiyse eşit duruma getirilmesi için kadının mutlu olmasının temel olduğuna dikkat çekiliyor kanımca; önceki yorumda anlattığım sebepten dolayı.

pidgeotto

Tam tersi eşitlik eşitlik derken pozitif ayrımcılık yapmaya çalışıyorlar artık ve bence eşitlik algısını da en çok bu çaba baltalıyor. Tam tersini de düşünebiliriz verdiğin örneğin. Mesela farklı bir bakış açısıyla kadın kocam çok çalışıyor, yorgun geliyor, iş yerinde huzursuz en azından evinde huzurlu olsun diye erkeği mutlu etmeye çalıştıkça erkek de karısı için pervane olabilir. Demem o ki evlilik çift taraflıdır ve her iki taraf da birbirine aynı ölçüde değer vermelidir. Kimse peri padişahının kızı ya da padişahın sol ...ğı değil. Niye birisi kısıtlı ömrünü kendisine 1 saniye huzur vermeyen birini mutlu etmeye adasın? Anca verdiği değeri kendisinin de göreceğini bilirse adar.

motoki

Tengri daim kılsın mutluluklarını, ömürlerinin sonuna kadar birbirleriyle yaşamalarını. Doğru tespitler, ekleyecek bir şey yok kanımca ...

evelyn.mchale

Mehmet Aslantuğ en doğrusunu söylemiş bence.

Görüş Bildir