Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Hangi Dedektifle Aynı Zekayı Paylaşıyorsunuz?

 > 
19bPAYLAŞIM

Dedektifler, Sinema/Dizi dünyasının vazgeçilmezleridir: Ayrıntıcılardır, iyilik savaşçılarıdır; ama en önemlisi oldukça zekilerdir. Peki siz, hangi dedektifle aynı zekayı paylaşıyorsunuz?

1. Birisi hakkında bilgi edinmeniz gerekiyor. Peki ama nasıl?

2. Bir yerden, bir yere gidiyorsunuz. Peki sizin aracınız ne?

Kamyonet
4x4
Scooter
Toplu Taşıma
Uzay Aracı
Taksi
Polis Arabası
Helikopter
Hyundai Accent

3. Ekip çalışması hakkında ne düşünüyorsunuz?

4. İnsanlar...

5. Peki ya, hangi peynir?

Cheddar
Keçi
Çökelek
Lor Peyniri
Ezine
Van Otlu
Tulum
Süzme
Kaşar

6. Başarınızı neye borçlusunuz?

7. İşyerinizde/okulunuzda yalaka bir tip var. Kuyu kazma, laf taşıma, patronluk taslama gibi rezil özelliklere de sahip. Bu vatandaşa nasıl bir tavır takınırsınız?

8. Bir filmin en heyecanlı yerindesiniz. Arkadaşınız arıyor ve filmin sonunu ağzından kaçırıveriyor. Bu durumda ne yaparsınız?

9. Son soru: Bir "duygu" seçin!

"Sherlock" çıktı!

Siz tam anlamıyla bir dahisiniz. Deha olmak içinse asla kastırmadınız; aksine böyle olmayı da hiç istemiyorsunuz: Şurası bir gerçek ki, zekanızın hep cefasını çektiniz, hiç sefasını süremediniz. Yine de içten içe bu zekadan gurur duyuyorsunuz, gurur duyuyorsunuz ki ukalalığa vuruyorsunuz. Yakışıyor da size. Yoksa sizin gibi bi' "ukala dümbeleği" çok dayak yer, ey 221B Baker Street'in en iyi suç çözeni :)

"Rust Cohle" çıktı!

Siz tam bir "true detective"siniz. Gerçek hayattaki insanlar, kurgudaki gibi mükemmel değillerdir çünkü. Zaafları vardır, hataları da. Geçmişleri çok parlak değildir onların. Gerçekçisiniz kısaca ve gerçeklere asla arkanızı dönmüyorsunuz. Filozofsunuz ayrıca, konuştuklarınız tüm kulakların için geçerli olsa da, insanlar hayalci ve kendini aldatmayı çok sevdiğinden bu sözleri anlamaz. Ayrıca sıkıntılı birisiniz. Öyle ki, havayı beğenmezseniz, gökyüzüyle kavgaya tutuşursunuz. Sıkıntılı insan iyidir, iyi; takılmayın siz başkalarının sözlerine!

"Jack Bauer" çıktı!

Siz tam bir işkoliksiniz. Çalıştığınız kişilerden de aynısını bekliyorsunuz; ama nerdeee! Ayrıntıcı ve mükemmeliyetçi olduğunuzu da söylemek gerek. Bu yüzden insanları darlamakta sınır tanımıyorsunuz; ancak böyle olmak zorundasınız, çünkü şeytan her daim ayrıntıda gizlidir. Yoksa siz de bilirsiniz "ipimle kuşağım" insanı olmayı. Tezcanlısınız da ayrıca ve aceleci. Dilinizdeyse tek söz: "And Now!"

"Galip Derviş" çıktı!

Sizin en öne çıkan özelliğiniz, pek tabii ki, titiz olmanız. Kire, pise asla dayanamaz; yıkanırken bile damacana su kullanırsınız. Obsesifsiniz yani. Aslında "Ben obsesif değilim, dünya çok pis (her anlamda)" diyorsunuz ve de çok haklısınız. Ayrıca sizinkisi asla kas gücü değil! Başarınızı zehir gibi bir zekaya borçlusunuz ve böylesi daha makbuldür!

"Hank Schrader" çıktı!

Sizi anlatan en iyi kelime "güçlü". Yılmıyorsunuz asla! İnatçısınız ve hep kafanızın dikine gidiyorsunuz. Sizi yolunuzdan döndürmek, deveye hendek atlamakla eş. İyiniyetlisiniz, hep iyisini düşünüyorsunuz; ancak varoluşunuzdan gelen şüpheciliğiniz defalarca bunun aksini kanıtladı: "İnsan kötüdür". Ayrıca çok babacan-anaç bir tavrınızın olduğunu da söylemek gerek. Sizin yanınızda duran kendini güvende hisseder hiç şüphesiz. Doğruyu söylüyoruz, şüphelenmenize hiç gerek yok :)

"Fox Mulder" çıktı!

Bu hayatta en mühim şey, cevaplar değil; sorduğun doğru sorulardır. Çünkü cevabı değiştiren şey de sorunun bizzatihi kendisidir. Sizse doğru soru sormanın el kitabını yazacak cinsten birisiniz. Bu soruları doğru sorabildiğiniz için dünyanın en iyi analizcisi olmanız kuvvetle muhtemel. Bu yüzden karakter tahlilleriniz asla şaşmaz. Ayrıca size laf ebesi demek, sizi 12'den vurmak demektir. Çünkü size laf yetmez, tam bir demogoji ustasısınız yani, ey en karışık, en X dosyaların insanı :)

"Behzat Ç." çıktı!

Siz, bu taşına bakılası Ankara'nın en koca yürekli amirisiniz. Şarkı-türkü deyince aklınıza Neşet'ten başkası gelmez, rakı-bira dibine kadar içilir, hesaplarıysa hep siz ödersiniz. Adaletlisiniz ayrıca, bu çivisi çıkmış dünyada. Hep kaybediyorsunuz, hep yeniliyorsunuz ve fakat daha iyi kaybetme, daha iyi yenilme mottosundan bir dakika ayrılmıyorsunuz. En sevmediğiniz insan tipiyse "saçma sapan" konuşanlar. Onlar her daim okkalı bir küfürü hak eder. Son olarak, "LA" Los Angeles'ın kısaltması değildir la :)

"Tango ve Cash" çıktı!

Siz iki kişiliklisiniz. Bazen Tango kadar nazik, klas, elit ve entelektüel; bazense Cash kadar kafasına göre, rahat, serseri olabiliyorsunuz. Çünkü biliyorsunuz ki, her ortamın kendi içinde kuralları vardır ve taksiciye Umberto Eco'nun çıkan son kitabından ve oradaki alımlama estetiğinden bahsedemezsiniz :) Ancak bu iki kişiliğinizin de ortak bir özelliği var: Çapkınlık. Güzele dayanamıyorsunuz; çünkü onlara aşırı derecede zaafınız var ve bundan gurur duyuyor, omuzlarınızdan öpüyorsunuz :)

"L" çıktı!

Tüm zamanların en karizmatik dedektifi olmanız pek bir olası. Kafanız zehir gibidir, çalışmadan bir dakika duramaz; Bu kafayla dezavantajları anında avantaja dönüştürürsünüz. Ayrıca merak sizin için anahtar kelime. Bilinmezliğe, bulmacalara, çözümsüz sorulara oldukça ilgilisiniz, çözebildiğinizden olsa gerek. Hepsinin ötesinde oldukça saf olduğunuzu söylemek gerek. Çünkü etrafınızda Brütüs'ler bulunmakta ve bu Brütüs'lere lütfen dikkat!!11

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
emir-ates

"L" çıktı! "L" çıktı! Tüm zamanların en karizmatik dedektifi olmanız pek bir olası. Kafanız zehir gibidir, çalışmadan bir dakika duramaz; Bu kafayla dezavantajları anında avantaja dönüştürürsünüz. Ayrıca merak sizin için anahtar kelime. Bilinmezliğe, bulmacalara, çözümsüz sorulara oldukça ilgilisiniz, çözebildiğinizden olsa gerek. Hepsinin ötesinde oldukça saf olduğunuzu söylemek gerek. Çünkü etrafınızda Brütüs'ler bulunmakta ve bu Brütüs'lere lütfen dikkat!!11

im-l

Very basic. I'm L.

cookie-ice-cream

Sherlock çıktı Ben L Bekliyodum :(

ashriel

Sherlock"

lucreiza.donati

Siz tam anlamıyla bir dahisiniz. Deha olmak içinse asla kastırmadınız; aksine böyle olmayı da hiç istemiyorsunuz: Şurası bir gerçek ki, zekanızın hep cefasını çektiniz, hiç sefasını süremediniz. Yine de içten içe bu zekadan gurur duyuyorsunuz, gurur duyuyorsunuz ki ukalalığa vuruyorsunuz. Yakışıyor da size. Yoksa sizin gibi bi' "ukala dümbeleği" çok dayak yer, ey 221B Baker Street'in en iyi suç çözeni :)

Görüş Bildir