Görüş Bildir
Haberler
Hamburg'da 'Yastık Savaşı' Eylemi

Hamburg'da 'Yastık Savaşı' Eylemi

adem kara
11.01.2014 - 12:39

Hamburg'da 'Yastık Savaşı' Eylemi

Hamburg'da bazı ilçelerin ''tehlikeli bölge'' ilan edilmesinin ardından bu kez göstericiler yastıklı eylem yaptı. 

Almanya'nın Hamburg kentinde 21 Aralık'tan bu yana Rote Flora adlı kültür merkezinin kapatılmasını protesto eden gruplar bu kez yastıklı eylem yaptı.

Göstericiler, dün akşam Davidwache karakolunun yanındaki Spiel-Buden meydanında bir araya geldi. Göstericiler, ''Polis teşkilatı, göstericilerin şiddet kullandığını öne sürerek kendi yaptıkları orantısız güç ve şiddeti haklı göstermeye çalışıyor. Biz şimdi en yumuşak materyallerle eylem yapıyoruz. Bakalım şimdi ne yapacaklar. Biz sadece sosyal refah istiyoruz. Hamburg'daki ev kiralarının yüksek olmasını, konut sorununu, işsizliği, özelleştirilmeleri, sosyal adaletsizliği protesto ediyoruz ve bunların çözülmesini talep ediyoruz. Bu haklarımızı alana kadar ve tehlikeli bölge tamamen kalkana kadar eylemlerimiz devam edecek'' ifadelerini kullandılar.

Eyleme polis müdahalede bulunmadı. Hamburg'da hafta sonları küçük eylemler yapılmaya devam ediyor.

Almanya'nın Hamburg kentinde 21 Aralık günü 'Rote Flora' adlı kültür merkezi binasının boşaltılmak istenmesine tepki gösteren sol gruplara polis müdahale etmiş, olayda 120 polis ve 500'e yakın gösterici yaralanmıştı.

Halen aralıklarla devam eden olaylar nedeniyle Hamburg'da, Altona, Sankt Pauli ve Sternschanze ilçeleri 'tehlikeli bölge' ilan edilmiş ve buralarda yoğun güvenlik önlemi alınmıştı.

(AA)

Kaynak: http://www.timeturk.com/tr/2014/01/11...
İçeriğin Devamı Aşağıda
İçeriğin Devamı Aşağıda
İçeriğin Devamı Aşağıda
Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0