Görüş Bildir
Haberler
"Hakemlere Bir Silah Değil Kalkan Verdik"

"Hakemlere Bir Silah Değil Kalkan Verdik"

Batuhan
26.11.2014 - 15:58

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, tanıdıkları maçı tatil etme yetkisiyle hakemlerin destekçisi olduklarını kanıtladıklarını söyledi.

Demirören, TFF Merkez Hakem Kurulu'nun Riva'daki Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri'nde üst klasman ve ulusal hakemlere değişen talimatlar konusundaki bilgilendirme toplantısına katıldı.

Futbolu özlenen yere getirmek için herkesin elini taşın altına koyması gereken özel bir dönemden geçtiklerini vurgulayan Demirören, 'Bu dönemde siz hakemlerimizin katkı ve performansı her zamankinden daha da önemli. Sizden bu performansı beklerken, sizi daha da güçlü kılmamız gerekiyordu. Sağladığımız maçı tatil etme yetkisiyle hakemlerimizin gerçekten destekçisi olduğumuzu kanıtladık' ifadelerini kullandı.

Başkan Demirören, alınan kararlarda ihtiyaçlar kadar hakemlere olan güvenin de büyük rol oynadığını anlatarak, şunları söyledi:

'Artık sadece yetkiniz değil, sorumluluğunuz da daha büyük. Yetki almak kolaydır, önemli olan aldığınız bu yetkiyi doğru biçimde kullanmaktır. Bu uygulama ile size asla bir silah vermedik, onun yerine bir kalkan verdik. Size sağladığımız yeni yetkiler tarafsız ve adil olmanız için bir destektir. Hakemlik demek herkes için adalet ve sağduyu demektir. Ancak adaleti güçlü ve saygın olan futbol, değer kazanır. Aldığımız haftalık basın toplantısı kararı da işte bu saygınlığı ve şeffaflığı güçlendirmeye yöneliktir.'

Şampiy10

Kaynak: http://sampiy10.gazetevatan.com/demir...
İçeriğin Devamı Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0