Görüş Bildir
Haberler
Hajrovic 'Türk Vatandaşlığı' Konusuna Açıklık Getirdi

Hajrovic 'Türk Vatandaşlığı' Konusuna Açıklık Getirdi

Batuhan
10.01.2014 - 15:50

Hajrovic 'Türk Vatandaşlığı' Konusuna Açıklık Getirdi

Galatasaray'ın yeni transferi Izet Hajrovic, Türk vatandaşlığı ile ilgili sorulara açıklık getirerek, Türk pasaportuna sahip olmak istediğini ancak henüz bunun ne zaman gerçekleşebileceğini bilmediğini söyledi.

Galatasaray'ın yeni transferi Izet Hajrovic, Antalya'da düzenlenen kampta düzenlediği basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Hajrovic, 'Galatasaray'a geldiğim için çok mutlu olduğumu tekrar dile getirmek istiyorum. Galatasaray'a gelerek kariyerimde önemli bir adım attığımı düşünüyorum ve umarım önemli başarılara imza atarım' diyerek sözlerine başladı.

Türk vatandaşlığına geçip geçmeyeceği yönünde gelen soruya Hajrovic, 'Tabiki Türk pasaportuna sahip olmak isterim. Açıkçası kaç sene içerisinde bu gerçekleşecek bilmiyorum ama öyle bir imkan olursa Türk pasaportuna sahip olmak isterim kesinlikle' diyerek yanıt verdi.

'GALATASARAY'IN BAŞARISINA ODAKLANDIM'

Takıma uyum konusunda problem yaşamayacağını belirten genç oyuncu, 'Adaptasyon hayatımın hiçbir döneminde benim için problem olmadı. Okul hayatımda ve oynadığım takımlarda da benim için problem olmadı. Çok pozitif bir insanım ve çok karmaşık bir insan değilim, o yüzden rahat bir insan olduğumu düşünüyorum. Takım arkadaşlarımıza baktığımız zaman Galatasaray'da çok önemli ve değerli isimler var ve çok pozitif isimler var. Adaptasyon konusunda sıkıntı yaşayacağımı düşünmüyorum. Diğer taraftan Misimovic ve diğer Bosnalı oyuncularla karşılaştırmalar olacaktır. Sonuçta yeni bir takıma gelmişsiniz ve sizden önce oynayan oyuncularla karşılaştırılabilirsiniz ama bu sadece bu basının görüşüdür. Benim için önemli olan benim ne yapacağım, benim Galatasaray'a ne vereceğimdir. Ben şuanda sadece Galatasaray'ın başarısına odaklandım' diye konuştu.

'ÖNEMLİ OLAN ŞANS YAKALAMAK'

Büyük bir camiaya gelmenin kendisinde baskı oluşturduğunu söyleyen Hajrovic, 'Galatasaray gibi büyük bir camiaya geliyorsunuz ve ister istemez bir baskı yaratıyor. Türkiye'de 6 yabancı kuralı var ve çok değerli oyuncularımız var ama sonuçta karar hocamın Mancini tarafından veriliyor. Ben bir futbolcu olarak elimden gelenin en iyisini yaparak oynamak istiyorum. Şansı yakaladığım zaman iyi değerlendirmem gerekiyor, ben de o şansı yakalayıp iyi değerlendirip neler yapabileceğimi göstermek istiyorum' dedi.

Radikal

Kaynak: http://www.radikal.com.tr/spor/hajrov...
İçeriğin Devamı Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın