Gül'den Erdoğan'a 'Terliyim' Göndermesi

 > 
7PAYLAŞIM
Gül'den Erdoğan'a 'Terliyim' Göndermesi

TBMM’nin 94. kuruluş yıldönümü resepsiyonuna Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün imalı sözleri damga vurdu. TBMM Başkanvekili Ayşe Nur Bahçekapılı’nın resepsiyonun ardından gerçekleştirilecek sesli ve ışıklı gösteriye kalması için yaptığı daveti, “Çok terliyim” diyerek reddeden Gül, “Terli dışarı çıkınca hasta oluyorum. Zaten ne geliyorsa bu terden geliyor başıma” dedi.

TBMM Başkanı Cemil Çiçek ve eşi Gülten Çiçek’in evsahipliğinde gerçekleştirilen resepsiyona Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin yanısıra Kuvvet Komutanları ve çok sayıda milletvekili katıldı.

Liderlerin birbirleriyle karşılaşmadıkları resepsiyonda, Gül ve Erdoğan’ın da yolları kesişmedi. Genel Kurul’daki özel oturuma katılmayan Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç, resepsiyona da gelmezken, TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu ise uzun bir aradan sonra Meclis’teki resepsiyonda hazır bulundu.

Cumhurbaşkanı Gül ve Başbakan Erdoğan izdiham yaşanan resepsiyonda hiç karşılaşmadı. Resepsiyonda TBMM’nin kuruluşunu anlatan ses ve ışık gösterisi için konukların Meclis bahçesine davet eden anonsun ardından Gül, ayrıldı. AKP'li TBMM Başkanvekili Ayşenur Bahçekapılı, refakat etttiği Gül’e, “Kalsaydınız efendim” dedi. Gül’ün, Bahçekapılı’ya yanıtı ise akıllara Başbakan Erdoğan, “terleyen cumhurbaşkanı” açıklamalarını getirdi. Gül, “Çok terliyim. Seyahatlerim var. Terli dışarı çıkınca hasta oluyorum. Zaten ne geliyorsa bu terden geliyor başıma” diyerek Bahçekapılı’nın ricasını kibarca reddetti.

Gül'ün bu sözleri Başbakan Erdoğan, gazete ve televizyonların yöneticileriyle bir araya geldiği toplantıda, cumhurbaşkanlığıyla ilgili verdiği şu mesajı hatırlattı: "Cumhurbaşkanını ilk kez halk seçecek. Anayasa, Cumhurbaşkanı’nı yürütmenin başı olarak görüyor. Bu seçimden sonra sorumluluklar daha farklı olacak. Protokol cumhurbaşkanı değil, terleyen, koşan, koşturan cumhurbaşkanı...”

 Cumhuriyet

Haberin Tamamı İçin:

Bu Haber ile İlgili Linkler

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir