Gözyaşları Sel Oldu: Kuzey Kore Lideri Kim Jong Un Halka Seslenişte 'Yeterli Olamadım' Diyerek Ağladı

 > 
21PAYLAŞIM

Kuzey Kore lideri Kim Jong-un, iktidardaki İşçi Partisi'nin 75. kuruluş yıl dönümünde, yaşadıkları zorluklar nedeniyle halkından özür diledi. Kim, "Halkımız gökyüzü kadar yüksek ve denizler kadar derin umutlarını bana bağladı, ancak ben buna yeteri kadar yanıt veremedim, çok üzgünüm" ifadelerini kullandı.

Kuzey Kore lideri Kim Jong-un, Kore İşçi Partisi'nin 75. kuruluş yıl dönümünde düzenlenen etkinlikler kapsamında konuştu.

Kıtalararası yeni bir balistik füze ve diğer askeri teçhizatın sergilendiği askeri geçit töreninde konuşan Kim'in konuşmasının bir yerinde gözleri dolduğu ve duygulandığı görüldü.

"Halkımız gökyüzü kadar yüksek ve denizler kadar derin umutlarını bana bağladı"

Altyazı: BBC Türkçe

Gözlüklerini çıkararak gözyaşlarını silen Kim, "Halkımız gökyüzü kadar yüksek ve denizler kadar derin umutlarını bana bağladı, ancak ben buna yeteri kadar yanıt veremedim, çok üzgünüm" ifadelerini kullandı.

"Tüm halkın güveni sayesinde, büyük yoldaşlarımız Kim Il-sung ve Kim Jong-il'in davasına sahip çıkma sorumluluğu bana verildi. Ama çabalarım ve samimiyetim, halkımızı hayatlarındaki sıkıntılardan kurtarmaya yetmedi" dedi.

"Güneyli kardeşlerimi de aynı temenni ile selamlıyorum"

Kim ayrıca, koronavirüsle mücadeleye de değindi v e "Virüsle mücadele eden dünyadaki herkese geçmiş olsun diliyorum. Güneyli kardeşlerimi de aynı temenni ile selamlıyorum" ifadelerini kullandı. Öte yandan Kim, Güney ile ilişkilerde iyileşme umudunu dile getirdi.

Konuşmasında doğrudan ABD'yi hedef almasa da Kim, konuşmasında 'tehdit edilirse nükleer gücün tamamını harekete geçirebileceği' uyarısında da bulundu.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir