Gözleri Görmeyen Bir Oğul ve Onun İçin 90 Dakika Maç Anlatan Bir Babanın Hikayesi

 > 
544PAYLAŞIM

Sevgi eylem gerektirir! İzmir'de yaşayan görme engelli genç bir Altay taraftarı ile fedakar babasının herkese örnek olacak hikayesi...

Kenan Kabakoğlu, 15 yaşında görme engelli bir Altay taraftarı. Küçük bir çocukken gözlerinde bir sorunu yokmuş...

7 yaşındayken abisi İhsan'la gittiği Altay-Eskişehir maçından sonra Altaylı olmuş. "O maçta bu büyük taraftara ve camiaya aşık oldum" diyor.

O zamanlar mahalle maçlarında kalecilik yapan Kenan'ın en büyük hedefi birgün Altay'ın kalesini korumak olmuş.

Ama altyapıya yazılmak için biraz daha büyümeyi beklerken, 5 yıl önce mahalle maçında kalesine gelen bir topu çıkardığı sırada gözüne polen kaçmış.

"Kaşıdım, kaşıdım. Sonra doktora gittik. Alerji yaptı. Sonra yavaş yavaş böyle oldu." diye anlatıyor görme yetisini kaybetmesine neden olan üveit hastalığının ilerleme sürecini.

Başlarda en büyük endişesi "Zaten bir sevgimiz o var. Anneden babadan sonra o geliyor" dediği Altay'ın maçlarını takip edememek olmuş.

Ama imdadına babası yetişmiş."Kenan yatıyor kalkıyor Altay. 20 liralık kontör yüklüyoruz. O gidiyor kulübü arıyor. Bugün idman var mı? Sakatlığımız var mı? Cezalı oyuncumuz var mı diye soruyor" diyen babası

Mesut Kabakoğlu, onu Altay'ın İzmir'deki tüm maçlarına götürüp 90 dakikayı bir spiker gibi anlatmaya başlamış. Baba oğlun geçtiğimiz günlerde sosyal medyaya düşen bu görüntüleri herkesi duygulandırmıştı.

Bunun üzerine Altaylı taraftarlar bir organizasyonla Kenan'ı hep gitmek istediği tesislerde, futbolcularla ve teknik heyetle buluşturdu.

Bu buluşmada futbolcular Kenan'ı ve babasını bu hafta sonu İstanbul'da oynanacak Maltepe-Altay maçına götürme sözü verdi.

Kenan'ın deplasmana gideceğini öğrendiğindeki sevincini gören babası, bundan sonra borçla harçla da olsa çocuğunu tüm deplasmanlara götüreceğini onun bu sevgisini asla kırmayacağını söyledi.

Sevdasının peşinden koşmayı bırakmayan Büyük Altaylı Kenan kardeşimizin ve babası Mesut Bey'in hepimize ders olacak nitelikteki bu mücadelelerini ayakta alkışlıyoruz.👏👏👏👏👏

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
fener-bahce3

yemin ediyorum ağlayasım geldi. helal olsun

Gizli Kullanıcı

canım kardeşim

zortpp

Ve Altay spor kulübü demiyorlki...bu çocuk tüm maçlarımıza biletsiz girebilir,yazıklar olsun,Altay spor hiç Yakışmadı sana.

hakankaraca

altay spor değil o ALTAY

babylonica

baba dediğin bu işte

altayli

Büyük Altayın Büyük taraftarı !

Görüş Bildir