Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Google'ın İlk Kurulduğunda Hali Nasıldı?

Anasayfa > Iq > Teknoloji

Google'ın İlk Kurulduğunda Hali Nasıldı?

Google dünyanın en büyük arama motorları ve reklam alanında uzmanlaşmış ABD'de bulunan ve sınırları aşan teknoloji şirketidir. Google internette bulunan bir çok hizmet ve ürünlere sahiplik etmekle birlikte onları geliştiriyor.

Stanford Tıp okulunun iki öğrencisi, Larry Page ve Sergey Brin, Google'ı 1998'de başlangıç ​​sermayesi 25 milyon dolar olarak kurdular. Şirketin Googleplex denilen merkezi iş yeri Kaliforniya'da bulunan ve dünyada 5000 civarında çalışanı var. Şirketin sermaye ortakları, Kleiner Perkins Caufield & Byers ve Sequoia Capitalı dırlar.

Google kendi tarihine 1996 yılının Ocak ayından başlamıştır. Aynı dönemde, California'daki Stanford Üniversitesi doktora basamağında eğitim alan öğrencileri Larry Page ve Sergey Brin tarafından araştırma lahiyəsi çerçevesinde bu siteyi hazırladı. Geleneksel arama sistemleri aranan kelimelerin hangi sitede kaç defa çalıştırılmasını esas götürürdüsə, yeni sitede aranan siteler arasındaki ilişkiyi analiz ediyordu...

Kaynak: http://www.mobilogram.com/2015/02/goo...
Samsung Data Code
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
37
26
24
14
12
12
12
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?