Görüş Bildir
Haberler
Google Glass’ı Unutturacak Gözlük

Google Glass’ı Unutturacak Gözlük

Özgür Varol
11.01.2014 - 16:27 Son Güncelleme: 11.01.2014 - 17:02

ABD’li teknoloji firması Atheer Labs, giyilebilir teknoloji alanında büyük atılımlara sahne olması beklenen 2014 için çok iddialı bir ürün geliştiriyor. Atheer One adı verilen gözlük, artırılmış gerçeklik özelliğiyle Google Glass’ı unutturabilir.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Gözlerinizin önünde yarı şeffaf bir bilgisayar ekranı yerleştiren Google Glass, 2013′te karşısında güçlü rakipler bulmuştu. Ancak California merkezli Atheer Labs’in geliştirdiği Atheer One, artırılmış gerçeklik rekabetinde Google Glass’ın karşılaştığı en ciddi rakip olabilir.

Giyilebilir ürünler için 3D platform oluşturmayı amaç edinen Atheer Labs’in 2014 sonunda piyasaya sürmeyi planladığı Atheer One, üç boyutlu görüntüde akla gelebilecek her türlü dijital içeriği kullanıcıya sunuyor.

A vision of the future through immersive 3D glasses, by Atheer Labs

Android tabanlı akıllı gözlük, 1 milyondan fazla uygulamayı kullanabilirken, bir bilgisayar tarayıcısından videoya, oyundan görüntülü sohbete kadar her türlü dijital içeriği kullanmanızı ve elinizle içerikle etkileşim kurmanızı sağlıyor.

Bir PC, akıllı telefon ve konsol özelliklerini bir araya getiren Atheer Labs, eşzamanlı olarak birden fazla kişi tarafından kullanılabiliyor. Atheer One, iki veya daha fazla kişinin video izlemesine, oyun oynamasına veya spor yapmasına izin veriyor.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Kimse Kim

birkaç sene olsa çok şaşırıp mutlu olacağım bu türden şeylerden korkuyor ve rahatsız oluyor oluşum artık yaşlanmaya başladığımın en büyük ispatı gibisine.