Görüş Bildir

Google, Android'le İlgili En Güncel İstatistikleri Yayınladı!

Anasayfa > Iq > Teknoloji

Google, Android'le İlgili En Güncel İstatistikleri Yayınladı!

Her ay mobil işletim sistemi Android’le ilgili kullanım oranlarını yayınlayan Google, Aralık ayına ait istatistikleri paylaştı. Google’ın her ay Android işletim sisteminin kullanım oranlarını ‘bir sonraki ayın başında’ yayınladığı bilgisini, istatistiklerle ilgili diğer haberlerimizde de olduğu gibi hatırlatalım.

Google’ın, dünyanın en çok kullanılan mobil işletim sistemleri arasında yer alan Android’le ilgili son istatistikleri paylaştığı raporda Jelly Bean ve KitKat’ın kullanım oranlarının yükseldiği görülüyor. Diğer versiyonlarla ilgili yaşanan düşüş de görülürken, geride bıraktığımız ay listede yüzde 1.1′lik paya sahip olan Android 4.4 KitKat bu ay yüzde 1.4 seviyesine yükselmiş.

Android 4.4 KitKat, bildiğiniz gibi henüz çok yeni ancak 2014′ün ilk çeyreği içerisinde pek çok akıllı telefon bu güncellemeyi alacak. Dolayısıyla ilerleyen günlerde ve güncellemeler geldiğinde 4.4 KitKat’ın kullanım oranları yükselecektir.

Yayınlanan son rapora göre en çok kullanılan sürüm olan Jelly Bean, yüzde 59.1′lik bir kullanım oranına erişmiş durumda. Ice Cream Sadwich ile ilgili düşüş görülürken, Android 4.0.x sürümlerinin oranları yüzde 16.9′a geriledi ve düşüşten yüzde 21.2 olarak açıklanan Gingerbread sürümü de pay aldı.

En yeni gelişmeleri ve Android işletim sistemi ile ilgili en güncel istatistikleri web sitemiz WeBeyn üzerinden sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz, bizi takip etmeye devam edin.

Google’ın Aralık ayının başında paylaştığı “Kasım ayı kullanım oranları” için buraya tıklamanız yeterli.

WeBeyn

Kaynak: http://www.webeyn.com/android-versiyo...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
1
1
1
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?