Görüş Bildir
Haberler
Google Akıllı Saatleri Ele Geçirdi

Google Akıllı Saatleri Ele Geçirdi

Fatih UZUN
30.06.2014 - 23:04

Giyilebilir teknolojilerin en popüler modellerinden biri olan akıllı saatlerde, Google iddiasını ortaya koymaya başlıyor.

Akıllı telefonlarda olduğu gibi üreticilere açık kaynaklı olarak sunulan işletim sistemi Wear, birçok üretici tarafından tercih edilmeye başlandı. Bu modeller arasında arasında yer alan ’nın Moto 360, ’nin G Watch ve ’un Gear Live modelleri yer alıyor. Ancak bunu işletim sisteminin açık kaynaklı olarak üreticilere sunulması, büyük küçük birçok şirketin ürettiği akıllı saat modellerinde Android Wear kullanacağı anlamına geliyor. Akıllı telefonlarda da aynı stratejiyi izleye n , akıllı telefon işletim sistemlerinde izlemişti ve pazar payı lideri olmayı başarmıştı. Google, akıllı saatlerde de aynı strateji izleyerek bu pazarda erken bir birincilik ilan etmiş olacak. Şirketin en sıkı rakibi olan ’ın akıllı saat pazarına girmekte geç kalmasıysa Google’ın eline önemli bir koz verecek.

15 MİLYON SAAT SATILACAK

Şu anda akıllı saat pazarında Android işletim sisteminin önemli bir pay sahibi olmaya hazırlanıyor. Android tek rakibiyse Samsung’un işletim sistemi olan Tizen. Buna karşılık Android, pazardaki akıllı saatlerde yer alıyor. Akıllı saat pazarındaysa bu yıl 15 milyon adetlik satış gerçekleşmesi bekleniyor. Bu rakamın ise 2015 yılnda 40 milyon 2016 yılındaysa 80 milyon adet seviyesine gelmesi paylaşılan rakamlar arasında.

Haber7

Kaynak: http://www.haber7.com/teknoloji/haber...
İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam