Görüş Bildir
Haberler
Gezi Parkı Yeniden Açıldı

Gezi Parkı Yeniden Açıldı

medya365
09.02.2014 - 11:17 Son Güncelleme: 09.02.2014 - 11:37

Gezi Parkı Yeniden Açıldı

Taksim'deki yeni internet yasası protestosu nedeniyle saat 18.30 sıralarında kapatılan Gezi Parkı gece saat 01.00 sıralarında yine açıldı.

Sosyal basin üzerinden yapılan çağrılar üzerine yeni internet yasasını ihtarname etmek için yapılan eylem nedeniyle kapatılan Gezi Parkı gece saatlerinde yine açıldı.

TAKSİM'DEİNTERNET EYLEMİNE MÜDAHALE (GENİŞ HABER) Taksim'de yeni internet yasasını ihtarname etmek isteyen gruplar ile polis, İstiklal Caddesi'nde karşı karşıya geldi. Gruptan havai fişek atılması üzerine, polis eylemcilere tazyikli su, gaz bombası ve plastik kurşun ile müdahale etti. Müdahale esnasında İstiklal Caddesi ve Gezi Parkı da vatandaşlara kapatıldı.

Sosyal basin üzerinden yapılan davet üzerine saat 19.00'da bir araya gelmek için Galatasaray Alanı'ndan Taksim'e yürüyen grupların önü polis tarafından İstiklal Caddesi'nde kesildi. Gruptan bir takım kişilerin çevik kuvvet ekiplerine havai fişek atması üzerine eylemcilere TOMA ile müdahale edildi. Bir Takım eylemciler TOMA'nın önünde durarak müdahaleyi engellemek talep etti. Tek TOMA yetersiz kalınca ikinci TOMA da devreye girdi. TOMA'dan göstericilerin üstüne uzun müddet su sıkıldı ancak göstericiler dağılmadı. Bunun üzerine polis gaz kullandı. Polis müdahale esnasında İstiklal Caddesi'ne girişleri bir müddet kapattı. Saat 19.00 sıralarında polis tarafından kapatılan İstiklal Caddesi 21.30 bakımından tekrardan vatandaşlara açıldı.

ÇOK SAYIDA VATANDAŞ GAZDAN ETKİLENDİ Göstericiler Galatasaray Alanı'na doğru kaçarken, İstiklal Caddesi'nde çok sayıda kişi gazdan etkilendi. Gazdan etkilenen bir takım yurttaşlar vaka yerine çağırılan ambulanslar da müdahale edildi.

GEZİ PARKI KAPATILDI Sosyal basin üzerinden yapılan 'Yeni internet yasası' protestosu daveti üzerine Taksim'de polis geniş güvenlik önlemi aldı. Çok sayıda polis çağrının yapıldığı Taksim Alanı'nı çevirirken, Gezi Parkı da vatandaşlara kapatıldı.

GERGİNLİK GECE SAATLERİNE KADAR SÜRDÜ Saat 19.00'da başlayan polis ile göstericiler arasında yaşanan gerginlik gece saatlerine kadar sürdü. Göstericilerin dağılamaması üzerine polis TOMA ve akrepli müdahale etti. Bunun üzerine ise göstericiler, İstiklal Caddesi ara sokaklar da barikat kurup polise taş attı. Dağılan gruptan bir takım göstericiler, Galatasaray Alanı'nda tekrar toplanarak slogan attı. Bunun üzerine meydan ve çevresinde tedbir alan çevik kuvvet ekipleri, göstericilere TOMA'dan sıkılan tazyikli su ve gaz bombası ile tekrar müdahale etti. Müdahale ertesi göstericiler yayılırken, kurulan barikatlar TOMA ile kaldırıldı.

Ayrıca Sıraselviler caddesi'nde de bir grup gösterici toplandı. Barikat kurup polise taş atan göstericilere polis, TOMA ile müdahalede bulundu. Firuz Ağa'da polis ile göstericiler arasında yaşanan gerginlik esnasında bir ara göstericilerden biri, polisin attığı gaz bombasını geri göndermek isterken bir binanın giriş kapısındaki kurumuş asma yapraklara isabet ettirdi. Bunun üzerine çıkan ufak çaplı yangın, çevik kuvvet ekiplerinin seyyar yangın tüpü ile yaptığı müdahale ile söndürüldü.

Müdahaleler esnasında gösterici grup içerisinden bir takım kişilerin polis tarafından gözaltına alındığı belirtildi. Polisin göstericilere müdahalesi yer yer ara sokaklarda devam ederken, Taksim Alanı ve etrafındaki güvenlik önlemleri de sürüyor.

Kaynak: http://www.medya365.com/gundem/gezi-p...
İçeriğin Devamı Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın