Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Gezi Parkı'nda 'Takas' Gerginliği

 > 
15PAYLAŞIM

Gezi Parkı'nda Gerginlik

Gezi Parkı'nda Gerginlik

Gezi Parkı’nda yapılması planlanan "eşya ve kitap takası" etkinliği polis engeline takıldı. Sosyal medyadan yapılan çağrılarla bugün Gezi Parkı’nda bir araya gelen yaklaşık 50 kişi, güvenlik gerekçesiyle polis tarafından parktan çıkarıldı.

Sosyal medyada yapılan duyuruda, bugün 11.00-18.00 saatleri arasında gerçekleştirilmesi pl?nlanan etkinlik için, "Siz de evinizde kullanmadığınız kıyafetlerinizi, kolay taşınabilir eşyalarınızı ya da okuduğunuz ve değiştirmek istediğiniz kitaplarınızı getirerek takas tezgahınızı açabilirsiniz" denildi. Yapılan çağrı sonucu Gezi Parkı’na gelen yaklaşık 50 kişi polis engeline takıldı. Güvenlik zafiyeti nedeniyle parkı terk etmeleri istenen grup ile polis arasında kısa süreli gerginlik yaşandı.

Gerginliğin ardından, gruptan bir kişi, "İki okul yardım bekliyor bizden ve şu an bu olumsuz bir noktaya giderse, bu okullara yardım gidemez. Biz şu an Maçka Parkı’na geçersek, kitaplarımızı bir araya getirirsek, iki okul kütüphanesinde kitaplarına kavuşacak. Lütfen, bunun olması adına, bunu düşünerek hep beraber Maçka Parkı’na geçelim. Hepinizden sağduyu bekliyorum bu konuyla ilgili. İki okulun kitap yardımı alabilmesi için..." şeklinde seslendi. Uyarının ardından, grup, ellerinde kitaplarla Maçka Parkı’na yürüyüşe geçti.

Grubun bir kısmı Maçka Parkı’na yürümeye devam ederken, bir kısmı ise Gezi Parkı’nın Harbiye çıkışında yeniden oturarak, burada kitap okumaya devam etti.

DHA

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir