Görüş Bildir
Haberler
Kırmızı Fularlı Kıza 98 Yıla Kadar Hapis İstemi

Kırmızı Fularlı Kıza 98 Yıla Kadar Hapis İstemi

Caner
01.06.2014 - 12:57 Son Güncelleme: 02.06.2014 - 13:44

Gezi Eylemcilerine İstenen Rekor Ceza Bir Magazin Haberi Etmedi

Antalya’da Gezi eylemlerine katıldıkları gerekçesiyle ‘ örgüt üyeliği’nden hakkında rekor hapis cezası istenen ‘ kırmızı fularlı kız ‘ Ayşe Deniz Karacagil ve dört arkadaşını Türkiye basını görmezden geldi.

Savcı, tutuksuz yargılanan Karacagil, Murat Sezgin, Mustafa Cihan Yılmaz, Ali Karakuş ve Leyla Nuyan hakkında 11 ila 98 yıl arasında değişen hapis cezası talep etmişti. Karacagil’e yöneltilen suçlamalar arasında ‘ örgüt sembolü olarak kırmızı fular takmak ‘ da yer alıyordu.

Ancak bu rekor ceza, üstelik Gezi eylemlerinin yıldönümünde yine polis şiddeti yaşanmışken, Hande Yener’in kostümünden Ata Demirer’in yeni filmine, Sinem Kobal’ın ‘ sosyal densizliği’ nden İvana Sert’in ‘gönül maceralar’ ına magazin haberlerinden geri kalmayan gazetelerin birinci sayfasına ‘ layık görülmedi ‘. Haberi, sadece Vatan ve Taraf gazeteleri ilk sayfasından duyurdu.

Vatan, ‘ Kırmızı fularlı kıza 98 yıl istendi ‘ şeklinde bir başlıkla duyururken; Taraf da ‘ Gezi’ye müebbet ‘ başlığını attı.

Diken

Kaynak: http://www.diken.com.tr/vitrin/gezi-e...
İçeriğin Devamı Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
emrah hacıoğlu

Bence asmak lazım, o kız Türkiye'nin geleceği için çok tehlikeli. Özellikle fuları falan, dinimizce de uygun değil zaten, diye düşünen akplilerle aynı havayı... Devamını Gör