Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Gerçek Hayattan İlham Alan 22 Çizgi Karakter

 > -
Abone ol

1. Ariel (Küçük Deniz Kızı)

Küçük Deniz Kızı (1990)'nın hayalperest kızı Ariel, Patron Kim? dizisinde Alyssa Milano'nun canlandırdığı Samantha Micelli'nin ve Ron Howard'ın Splash (1984) filminde gördüğümüz Daryl Hannah'nın fiziksel özelliklerinin bir karışımı.

2. Alaaddin

Alaaddin (1992)'in yaratıcıları, karakteri geliştirirken Tom Cruise'un ve aynı zamandaMichael J. Fox'un da görünümlerinden yararlandıklarını söylüyorlar. Alaaddin'in giydiği şalvarın ilham kaynağıysa, o meşhur şarkısı ve pantolonuyla "yengeç" dansı yapan rap şarkıcısı MC Hammer'dan başkası değil!

3. Shrek

Fotoğrafta gördüğünüz kişi, profesyonel rugby oyuncusu ve güreşçi olarak tanınan Maurice Tillet. Tillet, nadir rastlanan ve kemik gelişimine zarar veren akromegali hastalığıyla geçirdiği değişimle, Dreamworks'ün hafızalarımıza kazınan çirkin ve sevimli dev Shrek (2001)'e hayat vermiştir.

4. Ursula (Küçük Deniz Kızı)

Küçük Deniz Kızı (1990)'nın muazzam kötü karakteri Ursula'nın ilham kaynağı, şov dünyasının efsaneleşmiş drag queen'i 
Glen "Divine" Milstead. Dikkatle izlediğinizde Divine'ın hareketlerini ve dans figürlerini fark etmeniz mümkün!

5. Alice (Alice Harikalar Diyarında)

Kathyrn Beaumont, kısacık kariyerinde, Alice Harikalar Diyarında (1951)'nın ana karakteri Alice'e olduğu kadar, Peter Pan (1953)'de Wendy karakterine de sesiyle hayat vermiştir.

6. Timsah Louis (Prenses ve Kurbağa)

Ünlü caz trompetçisi Louis Armstrong, Disney tarafından yine trompetçi olarak fakat bir kedide varolacakken son anda proje geri çekilmiştir.

Ancak Prenses ve Kurbağa (2009)'daki trompet çalan Timsah Louis karakteri sayesinde sanatçıya ve trompetine saygı duruşunda bulunulmuştur.

7. Akbabalar (Orman Çocuk)

Orman Çocuk (1967)'taki dört akbabanın, efsanevi İngiliz müzik grubu The Beatles'ın üyelerine birebir benzetilerek filmde onlara ait bir şarkı söylemesi planlanmıştır. Fakat grup üyelerinden John Lennon, teklifi duyar duymaz şarkı projesini reddedince, The Beatles'tan vazgeçilmiş ve akbabalar grubun yerine bir caz dörtlüsü oluşturmuştur.

8. Üvey Anne (Külkedisi)

Amerikalı aktris Eleanor Audley yüz ifadesiyle ve sesiyle Külkedisi (1950)'ndeki Cinderella'nn kötü kalpli üvey annesine hayat vermekle kalmamış aynı zamandaUyuyan Güzel (1959)'deki cadıyı canlandırmıştır.

9. Pamuk Prenses (Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler)

Amerikalı aktris ve dansçı Margaret Champion, Disney  karakterlerinden Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler (1937)'den Pamuk Prenses, Pinokyo (1940)'dan tanıdığımız Mavi Peri, Robin Hood (1973)'dan Marienne ve Fantasia (1940)'daki hipopotamda, görünüşüyle ya da dansıyla bir şekilde vücut bulmuştur.

10. Şapkacı (Alice Harikalar Diyarında)

Amerikalı aktör Ed Wynn'in hınzır ifadesi, Alice Harikalar Diyarında(1951) adlı çizgi animasyondaki çılgın Şapkacı karakterine mükemmel bir şekilde oturmuştur. Ed Wynn, aynı zamanda Marry Poppins (1964)'te yüzümüzü güldüren Albert Amca rolüyle de tanınmıştır.

11. Captain Hook (Peter Pan)

Peter Pan (1953)'in kötü adamı Captain Hook'u kim unutabilir ki? Amerika'da yardımcı oyuncu olarak kariyer yapmış olan Hans Conried, Captain Hook'u seslendirirkenki performansıyla hafızalarda yer etmiştir.

12. Cruella (101 Dalmaçyalı)

Gerilim sinemasının en önemli ustalarından Alfred Hitchcock'un Lifeboat (1943) adlı filminde, gazeteci Connie Porter rolünde gördüğümüz Tallulah Bankhead, kısmen de olsa Disney klasiklerinden 101 Dalmaçyalı (1961)'nın kötü karakteri Cruella'ya ilham vermiştir.

13. Edna Mode (İnanılmaz Aile)

İnanılmaz Aile (2004)'nin moda tasarımcısı karakterlerinden Edna Mode'un görünüş itibariyle kime benzediğini tahmin etmek çok da zor değil. Adeta, NCIS: L.A diziisinden tanıdığımız Linda Hunt'ın üç boyutlu animasyon hali! Bu arada filmin yönetmeni Brad Bird'ün aynı zamanda Edna Mode'u seslendirdiğini de ekleyelim.

14. Dr. Facilier (Prenses ve Kurbağa)

Prenses ve Kurbağa (2009)'nın kötü karakteri Dr. Facilier'e hareketleriyle hayat verenBruce W. Smith, yaptığı figürlerle pop müziğin efsaneleşmiş ismi Michael Jackson'dan ilham aldığını açıklamıştır. Smith, aynı zamanda Dr. Facilier'i Captain Hook (Peter Pan, 1953) ile Cruella'nın (101 Dalmaçyalı, 1961) oğlu olarak tanımlamıştır.

15. Prenses Jasmine (Alaaddin)

Prenses Jasmine'in yaratıcıları, Alaaddin((1992)'in yapıldığı dönemlerde kariyer basamaklarını yeni tırmanmaya başlayan Jennifer Connelly'i model olarak almışlardır.

16. Chip 'n' Dale

Sevimli sincaplar Chip ve Dale, birlikte atıldıkları macerayı anlatan Chip 'n Dale Rescue Rangers (1989)'ta taktıkları şapkayla adeta Indiana Jones'a selam çakmışlar!

17. Peter Pan

Treasure Island, So Dear To My Heart(1949), Song of the South (1946) gibi önemli yapımlarından sayılan filmlerde gördüğümüz Bobby Driscoll gülüşüyle Peter Pan'e hayat vermiştir.

18. Pocahontas

Pocahontas (1995)'ın baş karakterine ilham veren Alaskalı aktris Irene Bedard, daha sonra da Terrence Malick'in Yeni Dünya: Amerika'nın Keşfi (2005) filminde bu kez Pocahontas'ın annesini canlandırmıştır.

19. Rango

Rango (2011)'nun yönetmeni Gore Verbinski "Emotion Capture" adında yeni bir method geliştirdi. Johnny Depp ve diğer oyuncuların bu yöntemle gerçek kostümler ve dekorasyonla özel bir düzlemde rollerini oynadılar. Bu sırada da teknik ekip onların görüntülerini, ifadelerini ve duygularını kayda alarak elde ettiklerini yarattıkları karakterleri oluştururken kullandılar.

20. Robin Hood

The Adventures of Robin Hood (1938) filminden tanıdığımız Errol Flynn, aynı zamandaŞrek (2001)'te bir yan karakter olarak gördüğümüz Robin Hood'a vePocahontas (1995)'taki John Smith karakterine de ilham vermiştir.

21. Wall-e

Vol.i (2008)'nin baş karakteri olan bu sevimli robot, filmin ilk yarısında hiç bozmadığı sessizliğiyle dikkatimizi çekiyor. Karakterin yaratıcıları, ona şekil verirken Charlie Chaplin ve Buster Keaton'ın filmlerinden yararlandıklarını belirtiyorlar.

22. Victor Van Dort (Ölü Gelin)

Tim Burton'ın en sevdiği aktör Johnny Depp ile dördüncü çalışması olan Ölü Gelin (2004) aynı zamanda yakışıklı aktörün ilk seslendirme deneyimi olması özelliği taşıyor. Karakterinin Hayalet Süvari (1999)'dekine benzer yönleri olduğunu söylemek mümkün.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
harleyquinn

Lewis Caroll Alice Liddell'dan eslinlenmiştir Alice Harikalar Diyarında'yı yazarken

monomina

13. tıpkısı olmuş :)

nisa-oktan

7. orman çocuk !?

gorursem-soylerim

robin hood keşke hep anime kalsaymış:!

Gizli Kullanıcı

herşey güzelde jonny depp..olmamış bee

Görüş Bildir