Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Geleceğin Mimarı Bill Gates’e Göre Geleceğe Yön Verecek Üç Meslek Var!

-

Geleceğinizi kara bulutlar mı sardı? 

Tarihin gördüğü en önemli inovatörlerden olan Bill Gates’in engin tecrübelerine ve sahip olduğu verilere güvenmek iyi bir hamle olabilir.

Bill Gates yalnızca Microsoft’un kurucularından biri olan sıradan bir iş insanı değil, aynı zamanda saygın bir fütürist.

Yüzde yüz insan dışkısından elde edilen içme suyunu test ederken.

İnsanlığın geleceği için pek çok projeye destek olan ve bunun için çaba sarf eden birisi.

Gates farklı endüstrilerden sayısız girişimci ve bilim insanıyla iş birliği yapmaya bugün halen devam ediyor. 

Ona göre geleceği şekillendirecek üç alan mevcut:

Bilim, Mühendislik ve Ekonomi.

Bill Gates’e göre bu alanlarda uzmanlaşmayı başaran insanlar değişimin öncüsü olarak geleceği şekillendirecek.

Şimdi doğrudan Gates’e kulak verelim:

Temel bilim bilgisi, matematik becerileri ve ekonomi aklıma geliyor. Gelecekte bu becerilere ihtiyaç duyan pek çok kariyer fırsatı olacak. 

"Kodlama konusunda uzman olmanız ya da periyodik tabloyu ezbere bilmenize gerek yok."

Kodlama konusunda uzman olmanız ya da periyodik tabloyu ezbere bilmenize gerek yok, fakat konunun uzmanlarının düşündüğü gibi düşünebilme kabiliyetine sahip olmak size inanılmaz faydalar sağlayacak.

Görünüşe bakılırsa Gates kod yazabilme becerisini o kadar da hayati bulmuyor.

Kod yazmak zorunda değilsiniz. Fakat mühendislerin neyi yapıp neyi yapamayacağını anlayabilmelisiniz. Bunu başarabilenler muhtemelen endüstriyi şekillendirecek.

İşte böyle.

Eğer yolun başındaysanız, Gates’in işaret ettiği bu becerilerden en azından birine sahip olmaya çalışmakta fayda var. 

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
drseo

tam bir halo effect. burada biri çıkıp dese " Geleceği şekillendirecelk 3 şey bilim, mühendislik, ekonomi." adamla başka ne kaldı diye alay ederler. Bill Gates söyleyince " wow çok haklı bu üçü cidden önemli " deniliyor.

ali-eren-karaca

Bütün bu yorumları Tübitak kurumunun başındaki adamı hayvanat bahçesi müdürü ile değiştirilen ve ilk icraatı da pardus u sonlandıran ülkenin insanlarının yapması ne kadar ironik.

omeranadolulu

Adam diyor ki kod yazmayı bilmenize gerek yok diyor. Yani biz sürünsekde bizim gibi yazılımcılardan bi yol olmaz diyor. Bunu derken şu an yaptığım siteye sövdüm. Tabi 432432423 milyar dolar sahibi olmanın raatlığı var 1000 tlye site satıp projeye yatırım yapayım derdinde değil mk pezevengi

eless

Meslek seçmekte çok dikkat edilmeli.Şahsen ben grafik tasarım okuyorum seviyorum.Fakat bir zamandan sonra sevdiğiniz meslekten bile sıkılıyorsunuz bir şekilde kendinize sevdirmezseniz çıkmaz bir yola sürükler insanı.

poyraz-tahsin-hancer

mühendislik/imamlık/hacı bilimleri

Görüş Bildir