Geleceğe Dönüş'ün Efsane Aracı DeLorean Tekrar Üretilecek

 > -

DeLorean efsanesi resmen geri dönüyor. Uzun bir süredir marka yasalarıyla boğuşan üretici firmaDeLorean Motor Company, gerekli izinleri aldıktan sonra orijinaliyle bire bir yeni nesil DeLorean üretmek için gün sayıyor.

Geleceğe Dönüş serisinde kullanıldıktan sonra dünya çapında meşhur olan ve o zamandan beri birçok kişinin hayallerini süsleyen otomobil, filmlerde boy gösterdiği haliyle dönmeye hazırlanıyor. 

Marka kanunları dolayısıyla uzun yıllardır orijinal otomobili üretmekten alıkoyulan DMC, artık bu engeli de aşmış durumda. Bugüne kadar yalnızca halihazırdaki DeLorean’lar için teknik hizmet veren ve orijinal DeLorean’a “benzemeyen” replikalar üretmekle yetinen DMC, yüzünü geleceğe dönerek nihayet bizi geçmişe götürmeye hazırlanıyor.

Peki yeni nesil DeLorean nasıl olacak? Öncelikle günümüz teknolojisine uymakla birlikte dış görünüşü tamamen orijinaliyle aynı olacak. 

DMC, emisyon standartlarını yerini getirmek için motor bloğunu üçüncü parti üreticilerden temin edecek. 

Böylece yeni DeLorean eskisinden çok daha güçlü ve hızlı olacak. DMC, 300-400 beygir civarı güç planlıyor. Tüm bu nostaljiyi ucuza yaşamayı beklemeyin tabii.

Üretime ne zaman başlanacak?

Yeni DeLorean’ın 80-100 bin dolar arası fiyatlara satılması bekleniyor. Seri üretime geçmek için kolları sıvayan DMC, yeni DeLorean’ı en geç 2017’nin başlarında çıkarmayı hedefliyor.

LOG

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir