Görüş Bildir
Haberler
Filistin BM'den Bağımsız Komisyon Kurulmasını İstedi

Filistin BM'den Bağımsız Komisyon Kurulmasını İstedi

Ulaş
17.11.2014 - 19:32
onedio.com
İçeriğin Devamı Aşağıda

Filistin Dışişleri Bakanlığı, Batı Kudüs'te şoförlüğünü yaptığı otobüste asılmış halde bulunan Filistinlinin otopsi işleminin, BM'nin oluşturacağı bağımsız bir komisyon tarafından denetlenmesi talebinde bulundu.

Filistin Dışişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, 'BM ve kurumlarından Filistinli Hasan Yusuf er-Ramuni'nin cesedinin adli tıpta yapılacak otopsi işlemi sırasında Filistin devletinden bir temsilci ve ailenin huzurunda denetleme için bağımsız bir komisyon oluşturulmasını, uluslararası adalet mahkemesine sunulması ve suçluların ortaya çıkarılması için işgal polisinin gizlediği kamera kayıtlarının ve delillerin incelenmesinin istediği' belirtildi.

Netanyahu ve hükümetinin, İsrail toplumunda Filistinliler aleyhine ırkçı ve nefret kültürünü yaydığı iddia edilen açıklamada, 'olayın sorumlusunun, bu korkunç suçun işlenmesine zemin oluşturan İsrail hükümeti ve bu hükümetin Başbakanı Binyamin Netanyahu' olduğu ileri sürüldü.

Kudüs'te, İsrailli bir otobüs firmasında şoför olarak çalışan Ramuni (32), otobüste asılmış halde ölü bulunmuştu. İsrail polisinin kısa sürede olayı ''intihar'' olarak açıklaması, tepkilere neden olmuş, Ramuni'nin Filistin medyasında yayınlanan fotoğraflarında yüz, sırt ve ayak kısmında morlukların olduğu görülüyor.

Fetih, Hamas, Filistin Kurtuluş Halk Cephesi ve Filistin Demokratik Kurtuluş Cephesi, Yahudi yerleşimcileri sorumlu tuttukları olaya tepki amacıyla bir günlük genel grev kararı almıştı.

  • AA
Kaynak: http://www.aa.com.tr/tr/u/422096--fil...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın