Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Fikret Orman Çarpıcı Açıklamalarda Bulundu

3PAYLAŞIM

Fikret Orman Çarpıcı Açıklamalarda Bulundu

Fikret Orman Çarpıcı Açıklamalarda Bulundu

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman dün gece 04.00’de stad inşaatını denetlerken yaptığı röportajda ilginç açıklamalarda bulundu .Orman’ın LİG TV muhabiri Ataksan Kurt’a verdiği cevaplar şöyle.

Atakan Kurt: Başkanım nasıl bir açılış hayal ediyorsunuz?

A.K Açılış hayaliniz nedir?

F.O: Hayal şu tabi ki bütün Beşiktaşlıların stadı doldurduğu, 42.500 kişinin hınca hınç Beşiktaşlıların bayrak, pankart ve flamalarıyla göz doldurduğu. Artık kendi evimizde büyük coşkulu taraftarlarımızla buluştuğumuz bir maç olmasını diliyorum. Netice itibariyle statlar birer beton yığını. Bu beton yığınını insanlar olduğu sürece, Beşiktaş aşkımız olduğu sürece buranın bir manası var, yoksa ruhu olmadan hiçbir binanın bir manası yok. Reklam filminde de görmüşsünüzdür, Slaven Biliç”te söylüyor. Ruh katmaya geldik diyor.

A.K: Yeni stadyum da büyük bir kupa kaldırmak ister misiniz?

F.O: Ben hep söylüyorum. Beşiktaş'ta başkanlık yaptığım dönem içerisinde bir Avrupa kupası kaldırmak istiyorum. Bunun tüm altyapısı için uğraşıyoruz. Bir tek stat olarak bakmayın. Kadronun profesyonelleşmesi. Sponsorluklar. Futbol ve basketbolun altyapısal olarak profesyonelleşmesi. Kadromuzda ona yakın milli futbolcu var. Ben Beşiktaş'a başkan olduğum da bir Cenk vardı. Buraya artık 43.000 kişi gelecek. Ne olacak 43.000 kişi gelince. Rakibi baskı altına alacak. Sonrasında ise maçı kazanacak. Burada tüm yapılanlar maçı sahada kazanmak için. Rakiplerimiz biliyorsunuz daha fazla gelirle oynuyorlar. Biz çok geride kaldık. Bunu eşitlememiz lazım. Allah'ın izniyle bu can siper hane çalışmayla Eylül ayından itibaren bunların hepsi geride kalmış olur.

A.K Her gün stada geliyorsunuz. Geceleri sabaha karşı sürekli geliyorsunuz, hatta evden izliyorsunuz..

F.O: Geceleyin daha sakin oluyor. Misafir olmuyor. Daha icraat kolay oluyor. Yaz dönemi geliyor icraatta artacaktır.

A.K: Başkanım Beşiktaş şampiyonlar ligine katılacak mı? Son 4 hafta..

F.O: Arzumuz, isteğimiz kalbimizden geçen o tabii ki. Futbol takımımız, Slaven Biliç, Önder Özen onların da isteği bu şekilde.

Bizde onlara yardımcı olmaya çalışıyoruz.

A.K: Başkanım son yaşanan olay, ilk duyduğunuz da neler hissettiniz. Kolay rastlanmayacak bir olay..

F.O: Şunu söyleyeyim. Bütün spor kamuoyu o saatte oyuncuların orada ne yaptıklarını konuşuyor. Evet bu da konuşulmalı. Ama burası Tanzanya'mı o saatte orada bir adam silah kullanıyor. Oyuncularımız yaralanıyor. Nerede bu adam. Buraya dünya yıldızları gelsin diyoruz ama böyle bir şey olabilir mi? Hiç bundan bahsedilmiyor. Çocuklar yapmış oldukları hatanın bilinçlerinde bu konuları kamuoyu önünde tartışmam, onu kendi disiplin yönetmeliklerimize göre çözeriz. Onlar gerekli olan cezayı alacaklar.

A.K: Daha önceki bir röportajınızda oyuncular maç gecesi dışarı çıkmamalı demiştiniz ama maç gecesi dışarı çıktılar.

F.O: Oyuncularımız bize vücutlarıyla para kazandırıyorlar. Böyle bir şey olabilir mi? Biz onun için onlara para veriyoruz. Yedi yetimin hakkını veriyoruz. Ertesi gün antrenmanın var sen maç gecesi çıkacaksın kulüpte eğleneceksin. Sadece bu açıdan da bakmıyorum. Benim Kulübümün bir saygınlığı var kimse buna zarar veremez.

A.K: Marka değerini zedeledi mi başkanım?

F.O: Bu gibi şeyler hiç hoş şeyler değil. Gerekli olan cezayı görecekler. Ama kadro dışı bırakmak gibi bir düşüncem yok. Ben kulübüme ceza vermem. Kulübümüzü şampiyonlar ligine götürmek zorundalar. Çıkıp toplarını oynayacaklar ve biz de şampiyonlar ligine gideceğiz inşallah.

A.K: Başkanım hastaneye gitmediniz. Bu çok konuşuldu. Neden gitmediniz?

F.O: Ben şuan da gerçekten kızgınım, gitmemin doğru olduğunu düşünmüyorum. Biraz fevriyimdir biliyorsunuz. Biraz sinirim geçsin.

A.K: Başkanım yeni yaptırımlar olacak mı? Devamı gelir mi bunların yoksa bıçak gibi kesilir mi?

F.O: Zaten ligin bitmesine dört hafta var. Bunların dört hafta içerisinde.. Önümüze bakıp ligin sonunda bu konuyla alakalı yeni yaptırımlar ortaya koyacağız.

A.K: Başkanım Beşiktaş'ın ligi 2. Ya da 3. bitirmesi durumunda düşünceleriniz değişir mi? Teknik heyet sonuç ne olursa olsun devam edecek mi?

F.O: Edecekler tabi ki. Bunu daha önce de söyledik. Öyle zırt pırt teknik direktör değiştirilmez. Biz yeni bir oluşuma gittik. Şuan da çok genç yerli ağırlıklı bir takımımız var. Bu sene çok fazla transfer yapmayacağız. Ama yabancı transferine ağırlık vereceğiz. Bizim alacağımız kararlarımızı geleceğe yönelik alırız. Ama tabi ki 2. Ya da 3. olursak transfer stratejimiz değişir. Artık Beşiktaş bizim dönemimiz de tarihi bir tüzük değişikliğiyle artık bütçesine göre hareket etme kararı aldı. Artık kulüp bütçesine göre yönetilecek ve bütçesi dışına çıkılmayacak.

A.K: Başkanım siz kaliteli, yıldız ama öncelikle takımı sırtlayacak isimler üzerinde duruyorsunuz. Yıldız gelecek mi Beşiktaş'a?

F.O: Atakan ben kamuoyunu şu gelecek bu gelecek diye beklenti içine sokmak istemem. Ama yıldızlar gelecektir tabi ki. Ama tabi ki bizde istifade edebileceğimiz oyuncularla ilgileniyoruz. Önder Özen Fikret Demirel ekibi çok büyük bir çaba harcıyor. Hocamız çaba harcıyor. Biz çaba harcıyoruz. Yanımda Erdal Torunoğlu o dış transfere bakıyor. Uğraşıyoruz.

A.K: Geçen hafta Londra'da Samuel Eto’o ile bir görüşmeniz oldu. Beşiktaş taraftarları Eto'o ya da Eto'o tipi futbolcular görecek mi?

F.O: Ben isim vermem biliyorsunuz. Bu işin kendi içinde bir ketumiyeti vardır. Ben zaten oyuncularla da görüşmeye gitmem. Erdal bey ile yeni stadın management'i için Londra'daydık.

Maçlar seyrettik. Bazı görüşmelerimiz de oldu. Elimizden geldiğince mücadele ediyoruz.

A.K: Başkanım Almeida'yla devam edecek misiniz?

F.O: Bu Almeida'ya bağlı bu. Almeida'nın nerede benim kontratım diye kendini zorlaması lazım. Bunun dışında Fernandes'le kesinlikle devam etmeyeceğiz. Sakat mı değil mi beni artık çokta ilgilendirmiyor bu konu. Baktığınız zaman geceleri geziyor ve hiçte sakat durmuyor Fernandes. Ama neyse istikbali olan bir futbolcu hakkında konuşmam doğru değil. Kontratı bitiyor. Allah yolunu açık etsin.

A.K: Son olarak taraftarlara vermek istediğiniz bir mesaj var mı?

F.O: İnşallah hep beraber iyi günler için mücadele ediyoruz. E-bilet konusunda da Fenerbahçe maçında ebilet'ini alıp maça gelen tüm taraftarlarımıza teşekkür ediyoruz. Bunun karşısında duranları da kınıyoruz. Biz kulüp için mücadele veriyoruz. Taraftar gelip takımını destekleyecek. E-bilet kanununu ben çıkarmadım. İnşallah yeni sezonlar birlikte bu da rayına girer. E-bilet konusunda en büyük tartışmaları biz verdik. Ancak Beşiktaş tartışır ama imza atıldıktan sonra tekrar tartışmaya girmez ve uygular. Bu kulüp hepimizin kulübü. Ancak birlik, beraberlik ve birbirimize kenetlenmeyle bu işin altından kalkabiliriz. Ayrıca bu dönem de bu stattan kombine alan loca alan tüm taraftarlarımıza teşekkür ediyorum. Ben onlara bu stadı hep beraber yaptığımız için teşekkür ediyorum.

A.K: Başkanım İbrahim Toraman ve Sezer Öztürk gelecek sezon affedilip kadroya alınacaklar mı?

F.O: İbrahim çok düzgün bir adamdır. Beşiktaş'ta kaptanlık yapmıştır. Bu sezon keşke Sezer oynasaydı. Geçen sezon Fernandes'in durumu ortadaydı. Biz tahmin ettiğimiz için böyle bir sonu Sezer'i aldık. Ancak teknik heyet böyle bir karar aldı ve bu karara uymak zorundayız. Umarım cezaları kalkar. Onlar köle değil. Onlar karakterli çocuklar ve öyle bir durumda kalmalarını istemiyorum.

Maraton

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir