Görüş Bildir
Haberler
FIFA'dan Beckenbauer'e Özgürlük

FIFA'dan Beckenbauer'e Özgürlük

Fatih
27.06.2014 - 23:35

FIFA'dan Beckenbauer'e Özgürlük

FIFA, efsane isme verdiği 90 günlük men cezasını kaldırdı.

Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği’nin (FIFA), Alman futbolunun efsane isimlerinden Franz Beckenbauer’e, bir soruşturma için kendisinden bilgi istenmesine rağmen işbirliğini sağlamaması nedeniyle verdiği 90 günlük men cezasını kaldırdığı bildirildi.

Beckenbauer’in menajeri Marcus Höfl'ün yaptığı yazılı açıklamaya göre, FIFA, 13 Haziran'da verdiği geçici cezayı kaldırdığını Beckenbauer’e bildirdi.

Açıklamada, Beckenbauer’e verilen bu cezanın haksız olduğu ifade edilerek, 'Beckenbauer’in FIFA’ya bilgi verme zorunluluğu bulunmadığı' görüşü savunuldu.

Beckenbauer’in, FIFA’nın cezayı kaldırmasına rağmen yine de Brezilya’nın evsahipliğinde düzenlenen Dünya Kupası’na gitmeyeceği kaydedildi.

FIFA Etik Komitesi’nin bilgi istemesine karşın komitenin soruşturma için istenen işbirliğini sağlamaması sebebiyle Beckenbauer’e 90 günlük geçici men cezası verilmiş ve bu süre içine Beckenbauer’in futbol ile ilgili herhangi bir organizasyonda yer alamayacağı belirtilmişti.

Beckenbauer'in, FIFA’nın istediği Almanca ve İngilizce yazılı sorulara cevap vermediği ve yüz yüze görüşmelerde bilgi sağlamadığı ifade edilmişti.

Beckenbauer ceza aldığının açıklandığı tarihten 5 gün sonra istenilen 75 soruyu yanıtlayarak FIFA’ya gönderdi.

Hem oyuncu hem teknik direktör olarak Dünya Kupası’nı kazanan Beckenbauer, geçmişte Almanya Birinci Ligi’nin güçlü ekiplerinden Bayern Münih’in başkanlığını yapmış ve 2006’da Almanya’da düzenlenen Dünya Kupası Organize Komitesi’nin başkanlığını üstlenmişti.

Goal.com

Kaynak: http://www.goal.com/tr/news/5447/mill...
İçeriğin Devamı Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
1
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın