Görüş Bildir
Haberler
Fenerbahçe'den Zehir Zemberek Açıklama

Fenerbahçe'den Zehir Zemberek Açıklama

Batuhan
03.01.2014 - 18:06

Fenerbahçe'den Zehir Zemberek Açıklama

Fenerbahçe Spor Kulübü resmi sitesi fenerbahce.org'dan yazılı bir açıklama yayınladı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Geçtiğimiz günlerde Gençlerbirliği Spor Kulübü Başkanı Sayın İlhan Cavcav’ın Başkanımız Sayın Aziz Yıldırım ile ilgili beyanları tüm kamuoyunun malumudur.

İlerleyen yaşı ve sağlık sorunları bulunan, kulübümüz ve Başkanımızla ilgili konularda ön yargılı ve tarafkar bir bakış açısı taşıyan kişilerle ilgili açıklama yapmayı bir tarz edinmemekle birlikte bir süredir Başkanımızla ilgili yapılan seviyesiz yorumlarla gündemde kalma savaşı veren Cavcav’ın son açıklamaları, terbiye sınırlarını aşmasının yanında suç unsurları taşıdığından bu açıklamayı yapma zorunluluğu doğmuştur.

Daha önce defalarca gerekçeleriyle birlikte belirtmiş olmamıza karşın tekrar vurgulamak isteriz ki; Fenerbahçe Spor Kulübü’nün, Spor Toto Süper Lig’deki yabancı oyuncu sayısı düzenlemesiyle ilgili duruşu, sezon öncesinde ne ise sezon ortasında da aynı olup Türkiye Futbol Federasyonu’nun aldığı karara ve kurumlara saygı çerçevesinde günlük olarak değişkenlik göstermemektedir.

Ancak üzülerek görmekteyiz ki Gençlerbirliği Başkanı’nı diğer Kulüpler Birliği Başkanlarıyla birlikte,aynı duruşu ve kararlılığı göstermemekte, TFF’nin ciddiyetine aykırı bir şekilde bir takım manipülasyonlara alet olmaktadırlar.

Bununla birlikte, Başkanımız Sayın Aziz Yıldırım ın ismini telaffuz edebilecek kişilerin öncelikle Başkanımızın Türk sporuna yaptığı katkıları göz önünde bulundurmak, Aziz Yıldırım’ın geride bıraktığımız 15 yılda Türk Sporu’na ve Anadolu Kulüpleri’ne neler kazandırdığını gözden geçirmek gibi bir zorunlulukları bulunmaktadır..

Gençlerbirliği Başkanı’na tavsiyemiz, kendisinin başkanlık görevini yürüttüğü Kulüpler Birliği’nin geldiği noktayı iyi analiz etmeli, Anadolu Kulüpleri’nin bugün yayın gelirlerinden aldığı payın nasıl bu noktalara geldiğini araştırmalı,

Başkanımız Sayın Aziz Yıldırım’ın, Türk sporuna hem tesisleşme hem de sportif anlamda nasıl katkıları olduğunu gözden geçirdikten sonra Aziz Yıldırım ismi üzerinden açıklama yapmaya kalkışmasıdır.

Kaldı ki bu seviyesiz açıklamalar ile kamuoyunu manipüle etmeye çalışan bu zihniyetin sarf ettiği sözlere bakıldığında, durduğu yer sürekli değişkenlik gösteren, kıvrak, görsel bütünlük içerisinde, zamana ve koşullara göre değişen prensip ve ilkelere sahip bir başkan tarafından temsil edilen Kulüpler Birliği’ne kulübümüzün katılmama yolundaki kararının yerindeliği bir kez daha ortaya çıkmıştır.

Önemle belirtmek isteriz ki, istediklerini ve kendisinden istenenleri hayata geçiremeyenlerin hakaret ve suç içeren beyan ve açıklamaları ile ilgili olarak tarafımızdan ivedilikle yasal yollara başvurulacaktır.

Saygılarımızla,

Fenerbahçe Spor Kulübü

DHA

Kaynak: http://www.dha.com.tr/haberdetay.asp?...
İçeriğin Devamı Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın