Görüş Bildir
Haberler
Fatih Koleji’nin Doluluk Oranı Yüzde 90'ı Buldu

Fatih Koleji’nin Doluluk Oranı Yüzde 90'ı Buldu

Fatih Okulları
08.10.2014 - 13:04 Son Güncelleme: 08.10.2014 - 17:29

Fatih Koleji’nin doluluk oranı yüzde 90'ı buldu

Fatih Koleji Kurumsal İletişim Koordinatörü Kemal Pehlivan, Fatih Koleji'nin toplam 116 okulunun yeni eğitim yılına yüzde 90 oranında dolu girdiğini söyledi. Pehlivan, 'Bazı basın yayın kuruluşlarında 'kayıtları yok, okullar kapanıyor' türü haberler doğru değildir.' dedi.

Bazı medya kuruluşlarında çıkan haberleri yalanlayan Kemal Pehlivan, eğitim kurumları aleyhine sürekli bir algı operasyonu yapıldığını belirtti. Pehlivan, 'Bugün, Marmara ve Karadeniz bölgeleri başta olmak üzere 100'ün üzerinde okulumuzla yüzde 90 doluluk oranıyla hizmet veriyoruz. Özel okullar sektöründe doluluk oranı yüzde 70'lerde olduğu düşünülürse durum daha net anlaşılır.' şeklinde konuştu.

Fatih Koleji'nin yıl içinde gelen öğrencilerle kayıtlarının daha da artacağını anlatan Kemal Pehlivan, '30 yılı aşkın eğitim tecrübemiz, okulun kalitesi ve başarısı ile eğitimde, milli manevi değerlere önem veren yapısı tercih edilmesini artırıyor.' dedi. Diğer yandan son okulunu Bartın'da açan Fatih Koleji yeni dönemde yurt dışına da açılacak.

Eğitimde teknolojiyi senelerdir tüm yenilikleri takip ederek kullandıklarını söyleyen Pehlivan, teknolojinin eğitime yardımcı olduğu her alanda kullanmasına imkân sağlamaya çalıştıklarını fakat bunun her öğrencinin eline birer tablet vererek olmasının mümkün olmadığını kaydetti. Teknolojinin yerinde ve zamanında olması gerektiği kadar kullanılması gerektiğini kaydeden Pehlivan, 'Öğrencilerin eline verilecek tabletler oyuncağın ötesine geçmez ve çocuklar bunu tamamen bir oyun aleti olarak kullanırlar. bunun eğitim öğretim için hiçbir artı sonuç vermediğini görüyoruz.' ifadelerini kullandı.

Eğitimin uzun süreli bir süreç olduğunu, sistemin sürekli kökten değişiminin şimdi göstermese de 10-20 yıl sonra nesiller üzerinden olumsuz etkisini göstereceğini ifade eden Pehlivan, sistemin kademeli bir şekilde kısmi iyileştirmelerle değiştirilmesi gerektiğini söyledi. Pehlivan, 'Biz son yıllarda denediğimiz, yeni olarak ifade edilen üzerinde çokça çalışılan birçok yöntemin, sonucu üzerine yapılan raporlamaları görmeden, sistem üzerine sistem değiştiriyoruz.' dedi.

EĞİTİME YENİLİKÇİ BAKIŞ AÇISI

Okullarında uyguladıkları eğitim modellerinin başka okullar tarafından da örnek alındığını vurgulayan Pehlivan, 'Çocuklara küçük yaştan itibaren zihinsel gelişimlerine ve yeteneklerine yardımcı olmak noktasında ek dersler koyuyoruz. Üretkenlik, akıl oyunları, düşünme becerileri ve görsel algı, kültür ,sanat ve spor dersleri gibi derslerle öğrencilere klasik eğitim modelinin dışında, artı beceriler katıyoruz.' diyerek kendi eğitim modellerini açıkladı. Ayrıca kariyer planlaması adına her öğrencileriyle teker teker ilgilendiklerini ifade eden Pehlivan, 'Öğrencileri meslekleri tanımaları için bizzat meslek erbaplarıyla tanıştırıp mesleklerle ilgili bilgi sahibi olmalarını sağlıyoruz. Bu şekilde meslekler öğrencilerin gözlerinde canlanmış oluyor hem de sevip sevmeyeceklerini, yapabilip yapamayacaklarını anlama imkânına sahip oluyorlar. Bu kariyer günleri yurt dışında uygulanan bir eğitim modeli ve bizim de senelerdir uyguladığımız bir uygulama' şeklinde konuştu.

En büyük tercih edilme sebeplerinin okulun kalitesi ve başarısı olduğunu kaydeden Pehlivan, ayrıca velilerin ve öğrencilerin güvenlerini kazandıklarını, velilerin gözü kapalı çocuklarını kendilerine emanet ettiklerini belirtti. Bu konuda eğitim politikalarının da etkili olduğunu söyleyen Pehlivan, 'Eğitimde, milli manevi değerlere önem veren, kültürünü tanıyan, milletini devletini seven, anne babasına saygıda kusur etmeyen, evrensel değerlerle bezeli öğrenciler yetiştirmek amacını güdüyoruz. Bunlar da velilerin kolejimizi tercih etme sebebidir.' dedi. Öğretmenlerin yılda iki defa velilerin evlerini ziyaret edip çocukların çalışma ortamlarını ve evdeki ortamlarını gözlemlediklerini bu şekilde hem veli ile irtibat halinde olduklarını hem de öğrencilerin çalışma motivasyonunu artırdıklarına dikkat çekti.

'PARALEL OKULLARA BÜYÜK DARBE' HABERİNE YALANLAMA

Bu arada, Akit gazetesinin sürmanşetten verdiği 'paralel okullara büyük darbe' başlıklı haberde Yenibosna'daki Fatih Koleji boş gibi gösterilmeye çalışılmıştı. Söz konusu haberde Yenibosna'daki Fatih Koleji'ne bu yıl 96 öğrencinin kayıt yaptırdığı iddia edilmişti. Ancak e-okulda da kayıtlı olduğu gibi ilköğretimde okuyan toplam öğrenci sayısı 435. Fatih Koleji'nin konu ile ilgili yaptığı açıklamada, haberde tören öncesi sınıflar bahçede yerini almamışken çekilen bir resmin kullanıldığı, haberle ilgili hukuku haklarını arayacakları ifadelerine yer verildi.

İçeriğin Devamı Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
1
1
0
0
0
0