Facebook Zorbalığa Karşı Kullanıcılarını Eğitiyor

 > 
6PAYLAŞIM

Facebook Zorbalığa Karşı Kullanıcılarını Eğitiyor

Facebook, insanlara sanal veya gerçek hayatta karşılaştığı zorba davranışlar karşısında, nasıl harekete geçebileceklerini uygulamaya koyduğu Zorbalığı Durdurun Merkezi ile gösteriyor.

Zorbalığı Durdurun Merkezi, Facebook mühendisleri ve Yale Duygusal Zeka Merkezi işbirliğiyle oluşturuldu. Üç yıllık bir çalışmanın ardından kurulan merkez, insanların Facebook’ta daha iyi ve nazik deneyimler edinmesine yardımcı oluyor. Tasarlanma nedeni ise insanlara en ihtiyaç duydukları anlarda önemli bilgiler sunabilmek.

Kullanıcılar, sosyal ağın geri bildirim bağlantıları üzerinden zorbalığa dair ihbar yaparak bu merkeze yönlendiriliyor. Böylece, bu tür bir durumda neler yapabileceklerine dair bilgilere ulaşabiliyorlar. Bilgiler arasında zorlu konuşmalara nasıl başlanacağına dair senaryolar, gençlere yardım etmek isteyen yetişkinlerden öneriler ve zorbalıkla suçlananlara yönelik bilgiler yer alıyor. Facebook, kurduğu merkez ile insanların ihtiyaç duyduklarında gerekli bilgilere ulaşabilmelerini, sorunları çözmek konusunda onlara yardımcı olabilmeyi ve genç kullanıcılara güvenli bir deneyim sunabilmeyi amaçlıyor.

Zorbalığı Durdurun sayfasındaki tüm içerikler dilimize çevrilmiş durumda.

  • Stuff
Haberin Tamamı İçin:
Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir