Görüş Bildir
Haberler
Facebook'tan Flipboard'a Rakip Haber Okuma Uygulaması

Facebook'tan Flipboard'a Rakip Haber Okuma Uygulaması

Onedio Medya
15.01.2014 - 11:34 Son Güncelleme: 15.01.2014 - 11:38
İçeriğin Devamı Aşağıda

Facebook'tan Flipboard'a Rakip Haber Okuma Uygulaması

Facebook’un kullanıcıların daha fazla haber görmesini sağlamak için yeni özellikleri devreye aldığını sizinle paylaşmıştık. Geçen süre içerisinde haber paylaşımlarında tasarımsal değişikliklerle haberi daha da ön plana çıkaran sosyal ağ, buradaki tecrübesiyle Flipboard’a rakip olmayı düşünüyor.

Daha önce Poke uygulamasıyla Snapchat’e rakip olmayı deneyen fakat başarılı olamayan Facebook’un bu uyguladan ne kadar başarılı olacağı konusunda farklı görüşler mevcut. Online yayınlara en fazla trafik sağlayan sosyal ağın önemli bir farkla Facebook olduğunu Kasım’da konu almıştık. Re/code’un haberiyle ortaya çıkan uygulama konusunda Facebook Ürün Başkan Yardımcısı Chris Cox projenin adının Project Reader olduğunu belirterek haberi doğruluyor ve uygulamanın bu ay içerisinde çıkabileceğini belirtiyor. Mark Zuckerberg’in projede direkt olarak yer aldığını belirtmesi Facebook’un konuya verdiği önemin bir göstergesi olarak kabul edebiliriz.

Yeni mobil uygulamasını yayınlamasıyla Facebook, kullanıcısının uygulamada daha fazla vakit geçirmesinin önünü açmış olacak. Gelirlerinin yarıya yakını mobilden gelen sosyal ağın mobil odağında yeni uygulama hazırlıklarından Project Reader’ın haricinde hangilerinin gün yüzüne çıkacağını birlikte göreceğiz.

Kullanıcının Facebook’un mobil uygulamalarında geçirdiği zaman yönüyle paylaşılan bir grafik şu an için bulunmuyor. Özellikle geçtiğimiz hafta paylaştığımız Facebook kullanıcılarının 20 milyar dakika harcadığı üzerine infografik sosyal ağın kullanıcı sayısı dışında üye başına aylık 8.3 saati Facebook’ta geçirdiğini göstermesi yönüyle önemli.

webrazzi

Kaynak: http://www.webrazzi.com/2014/01/15/fa...
Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın