Facebook'taki Selfie, Katili Ele Verdi: Polis Fotoğraftaki 'Suç Aletini' Fark Etti

 > -

Kanada'da bir cinayet, Facebook'ta yayımlanan selfie sayesinde çözüldü. İki yıl boyunca süren polis soruşturması sonucunda 21 yaşındaki Cheyenne Rose Antoine, 18 yaşındaki arkadaşı Brittney Gargol'u öldürdüğünü itiraf etti. İkilinin cinayet işlenmeden Facebook'ta yayımlanan fotoğrafında Antoine'in belinde bulunan kemer cinayetin çözülmesini sağladı.

18 yaşındaki Brittney Gargol'un cesedi bundan iki yıl önce bir yol kenarında yanında bir kemerle boğularak öldürülmüş bir şekilde bulundu.

Polis, Facebook'ta yer alan selfie sayesinde Antoine'in belindeki kemeri fark etti. Gargol'un boğulduğu kemerle Antoine'nin cinayet günü kullandığı kemerin aynı kemer olduğu anlaşıldı.

BBC Türkçe'nin haberine göre Antoine, Pazartesi günü mahkeme salonunda suçlu olduğunu itiraf etti. Kavga etmelerinin üzerine arkadaşını öldürdüğünü kabul eden 21 yaşındaki Antoine, yedi yıl hapis cezası aldı.

Arkadaşını boğduğunu hatırlamadı ama cinayeti de reddetmedi.

Kanada'nın Saskatoon şehrinde görülen mahkemede Antoine, Gargol'ün en yakın arkadaşı olduğunu ve öldüğü gece beraber içtiklerini, daha sonra da kavga ettiklerini anlattı. Antoine, arkadaşını boğdunu hatırlamadığını, ancak onu öldürdüğüne karşı çıkamayacağını söyledi.

Cinayetten sonra polisi yanıltmak için arkadaşının nerede olduğunu soran bir ileti paylaşmış.

Antoine, itirafta bulunmadan önce ikinci dereceden cinayetle suçlanıyordu. Polis, Facebook iletilerini takip ederek olayın detaylarını ortaya çıkardıklarını açıkladı. Antoine'in polisi yanıltmak için cinayetten birkaç saat sonra sosyal medyada arkadaşının nerede olduğunu soran bir ileti paylaştığı ortaya çıktı.

Daha önceki ifadelerinde Gargol'un yabancı bir adamla yanından ayrıldığını söylemiş.

Antoine, daha önce verdiği ifadede Gargol ile çeşitli barlara gittiklerini, ancak daha sonra arkadaşının yabancı bir adamla tanışarak yanından ayrıldığını söylemiş.

Polis aynı zamanda Antoine'in cinayetin ardından bir arkadaşına giderek Gargol ile tartıştıklarını ve onu boğduğunu ağlayarak itiraf ettiği bilgisine ulaştı.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

FacebookPolis
Görüş Bildir