Görüş Bildir
Haberler
Ermenek'te Kar Altında Bekleyiş

Ermenek'te Kar Altında Bekleyiş

ATKN
25.11.2014 - 14:29

Fotoğraf: AA

İçeriğin Devamı Aşağıda

8 işçiyi arama çalışmalarının sürdüğü Ermenek'teki maden ocağı bölgesinde yoğun kar yağışı var. Aileler kar yağışına rağmen maden girişinde beklemeye devam ediyor.

Karaman’ın Ermenek ilçesinde madencilerin mahsur kaldığı maden ocağı bölgesinde yoğun kar yağışı var. Sıcaklık, sıfırın altında 1 derece. Maden altında kalan 8 işçiyi arama kurtarma çalışmaları kar yağışına rağmen sürüyor. Madencilere ulaşmak için çalışma yapılan bölge kapalı olduğu için madencileri arama çalışması kar yağışından etkilenmiyor.

Mahsur kalan işçilerin yakınlarından bazıları da yoğun kar yağışına rağmen, maden girişindeki çadırlarda bekleyişlerini sürdürüyor.

Kaynak: http://www.aljazeera.com.tr/haber/erm...

“Madenin yüzde 87'si tarandı”

“Madenin yüzde 87'si tarandı”

Henüz taranmamış olan alan kırmızı ile gösteriliyor. [Grafik: AFAD]

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), Ermenek'te mahsur kalan işçilerin arama kurtarma çalışmasında maden ocağının yüzde 87'sinin tarandığını açıkladı.

AFAD yetkililerinden alınan bilgiye göre, 25 kasım tarihi itibariyle maden sahasında 1692 metrenin taraması gerçekleştirildi. Maden içinin yüzde 13'ünü kapsayan 247 metrelik kısım için çalışmalar sürüyor.

AFAD, 8 işçinin arama kurtarma çalışmasıyla ilgili durumu gösteren bir grafik yayınladı. Grafikte desanre bölümünde işçilere ulaşabilmek için çaba sarf ediliyor.

İşçilerin bir kısmı kömür karışımlı toprağı kazarken diğer işçiler de küreklerle bu harfiyatı vagonlara dolduruyor. Başka bir grup işçi de tahkimat çalışması yapıyor.

28 Ekim'de Karaman'ın  Ermenek ilçesinde Has Şekerler'e ait kömür madeninde 18 madenci mahsur kaldı. Daha sonraki tarihlerde işçilerden 10'unun cesedi çıkarıldı. 8'i halen göçük altında.

AA - AFAD - Al Jazeera Turk

Kaynak: http://www.aljazeera.com.tr/haber/erm...
Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0